Урок 11. Алгоритми з повторенням

Урок 10. Поняття алгоритму. Висловлювання
Червень 2, 2016
Урок 12. Складання та виконання алгоритмів з повторенням
Червень 2, 2016

Урок 11 (неактуальна версія за старою програмою)

Тема: Алгоритми з повторенням та їх властивості

Мета :

  • навчальна:  осформувати поняття алгоритму з повтореннями;
  • розвиваюча:  розвиток логічного мислення, креативності; уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;
  • виховна:  виховувати інтерес до знань, старанність, відповідальність перед товаришами

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор,  презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 7 КЛАС" Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

  1. Привітання із класом
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Опитування:

  1. Які базові структури алгоритмів використовуються при побудові алгоритмів?
  2. Які бувають висловлювання? Наведіть приклади
  3. Де використовуються висловлювання? Наведіть приклади
  4. Як створюються складені висловлювання?
  5. Як визначається істинність висловлювання?
  6. Чим умовні висловлювання відрізняються від інших?

Онлайн тестування:

Перейти за посиланням для проходження тесту № 7: http://testinform.in.ua/

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор та мережа Інтернет)

  1. Для чого в алгоритмах використовують структуру повторення?
  2. Як можна розрізняти повторення?
  3. Як створити циклічний алгоритм з визначеною кількістю повторень в середовищі Скретч?
  4. Що Як реалізувати цикл з невідомою кількістю повторень у середовищі Скретч?

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Працюємо у парах

Завдання 2.  Заповнення посудини рідиною

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Хід роботи с. 91 підручника

Завдання 3 Жабка

Хід роботи с.91 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Які ситуації у твоєму повсякденному житті можна описати за допомогою алгоритмічної структури повторення?
  2. Які команди в середовищі Скретч використовують при створенні циклічних алгоритмів?
  3. Як у середовищі Скретч реалізувати повторення команд визначену кількість разів?
  4. Структуру повторення якого виду можна реалізувати за допомогою команди Завжди?
  5. Як зупинити виконання команди Завжди?
  6. Чим відрізняється команда Завжди від команди Повторити К?

Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання

Опрацювати параграф підручника п.13

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *