Урок 11 (web-версія конспекту без зображень)
Мета :
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 6 КЛАС" Морзе Н.В. та ін..
Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер) 6 клас»)
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Повторення:
III. Формування практичних умінь і навичок
Завдання 1. Працюємо у парах
Обговоріть, як можна використовувати контекстне меню і вказівки вікна папки для перейменування та видалення файла. Назвіть послідовності дій, які треба виконати. Чи є в цих послідовностях дії, які потрібно виконувати і для перейменування, і для видалення файла?
Завдання 2. Працюємо у парах
Запропонуйте одне одному запитання про виконання копіювання, переміщення, перейменування й видалення файла. Будуйте запитання так: Які дії слід виконати, щоб …?
Завдання 3. Працюємо у парах
Обговоріть, у яких випадках для виділення групи файлів доцільно використовувати такі способи:
Завдання 4. Працюємо в проекті
Якщо ти плануєш у майбутньому стати дизайнером, візьми участь у проекті «Операційна система майбутнього». Запропонуй власне бачення графічного інтерфейсу майбутньої операційної системи. Комп’ютерна презентація стане тобі у пригоді.
Завдання на с.82 підручника
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
IV. Підсумок уроку
Розгляньте схему та поясніть зв’язок між вказаними поняттями
Рефлексія
V. Домашнє завдання
Опрацювати параграф підручника п.10