Урок 14. Поняття про мультимедіа. Об’єкти мультимедіа: текст, зображення, аудіо та відео. Галузі використання мультимедіа

Урок 13. Пошук об’єктів файлової системи. Практична робота 4 «Пошук об‘єктів файлової системи»
Червень 26, 2016
Урок 15. Практична робота №5 «Копіювання об‘єктів мультимедіа на комп‘ютер. Робота з мультимедійними програвачами»
Червень 28, 2016

Урок 14 (web-версія конспекту без зображень)

Тема: Поняття про мультимедіа. Об’єкти мультимедіа: текст, зображення, аудіо та відео. Галузі використання мультимедіа

Мета :

  • навчальна: ввести поняття мультимедіа, об'єкти мультимедіа (текст, зображення, аудіо та відео); ознайомити учнів з галузями використання мультимедіа; сформувати вміння копіювати об'єкти мультимедіа на комп'ютер;
  • розвиваюча:  розвивати пам’ять, мислення, увагу, інтерес до вивчення інформатики;
  • виховна:  виховувати охайність уважність, інформаційну культуру

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 6 КЛАС" Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер) 6 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Повторення:

  1. Які пристрої для роботи з даними ви знаєте?
  2. Які пристрої можуть зберігати і відтворювати для користувача зображення, музику, аудіокнижки, відеофільми?
  3. Які існують форми подання інформації?

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор, та матеріал підручника)

Що розуміють під мультимедіа?

Мультимедіа – це поєднання різних способів подання повідомлень.

Об’єкти мультимедіа – текст, рухомі й нерухомі графічні зображення, аудіо- та відеооб’єкти.

Які пристрої використовують для роботи з об’єктами мультимедіа?

Мінімальний набір мультимедійного обладнання складається зі звукової карти, до якої під’єднується акустична система.

Для перенесення на комп’ютер зображень із цифрового фотоапарата можна безпосередньо під’єднати його до спеціального роз’єму – USB-порту комп’ютера за допомогою відповідного кабелю, або приєднати кардрідер.

Кардрідер (від англ. сard reader – зчитувач карток) – пристрій для виконання операцій над вмістом флеш-карт.

USB (від англ. Universal Bus – універсальна послідовна шина) – система передачі даних, яка використовуються для під’єднання до комп’ютера різноманітних пристроїв, у тому числі й муьтимедійних.

За допомогою яких програм можна переглядати відео та слухати звукозаписи?

Мультимедійні програвачі, або медіа-плеєри, - програми для відтворення мультимедійних даних.

Програма Медіапрогравач Windows поєднує в собі функції відеомагнітофона і радіо. Запустити цю програму на виконання можна за допомогою вказівки Пуск/Усі програми/ Медіапрогравач Windows.

Існує два режими роботи програвача: Бібліотека програвача та Поточний список відтворення. У першому режимі доступно багато функцій програвача – тому він і називається бібліотекою. Перехід у режим Поточного списку відтворення здійснюється за допомогою кнопки у правому нижньому куті вікна програми.

У нижній частині вікна, яке з’являється після запуску програми, розташовано панель, за допомогою якої можна керувати відтворенням звукових файлів і відеозаписів.

Щоб записати звуковий файл, можна скористатися програмою Звукозаписувач, яку завантажують за допомогою вказівки Пуск/Усі програми/Стандартні/Звукозаписувач.

Кнопкою Почати записування запускається відлік тривалості звукозапису, а сама кнопка змінює свій вигляд на Зупинити записування

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1.   Музика

Переглянь звукозапис із бібліотеки Музика, установленої на комп’ютер. Установи образ Яскрава сфера для мелодії, що відтворюється.

Завдання на с. 98  підручника

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/6 клас/Мультимедіа/Музика

Завдання 2.  Прогулянка Києвом

Переглянь відеофайл Київ.avi.

Завдання на с.99  підручника

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/6 клас/Мультимедіа/Відео

Завдання 3.  Звукозапис загадки

Створи та збережи звукозапис загадки, обраної з файла Загадки.docx. Використай звукозапис у проекті Загадки сови.

Завдання на с.99  підручника

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/6 клас/Мультимедіа

Завдання 4.  Порівняння засобів звукозапису

Знайди дві ознаки, за якими відрізняється запис даних у програмі Звукозаписувач операційної системи і за вказівкою Звуки/Новий звук: Записати в середовищі Скретч.

Завдання на с.100  підручника

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Завдання 5.  Працюємо у парах

Погрійте у гру «Правда – неправда», розповідаючи про роботу із програмою Медіапрогравач  Windows. Розпочинайте речення, наприклад, так: Чи правда, що програма Медіапрогравач  Windows…

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Які об’єкти належать до мультимедійних?
  2. Що означає поняття «працювати з об’єктом»? За яких трьох умов на твоєму комп’ютері можна працювати з мультимедійними об’єктами?
  3. Наведи приклади пристроїв введення-виведення мультимедійних відео- та  аудіооб’єктів у кабінеті інформатики, у тебе вдома.
  4. Чи можна назвати мультимедійний програвач редактором музики чи відео?
  5. Як можна перевірити, які програми для відтворення відео та звука встановлені на комп’ютері в школі, у тебе вдома?
  6. Чим схожі та чим відрізняються панелі елементів, які використовують для управління відтворенням мультимедійних файлів у різних режимах роботи медіапрогравача?
  7. Значення яких властивостей файлів, що містять мультимедійні об’єкти, можна установити у програмі Звукозаписувач?

Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання

Опрацювати параграф підручника п.14

Завантажити конспект