Урок 16. Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа

Урок 15. Практична робота №5 «Структура документа. Автоматизоване створення змісту та покажчиків»
Жовтень 18, 2016
Урок 17. Сервіси для розміщення відео та аудіоматеріалів в Інтернеті
Жовтень 19, 2016

Урок 16 (web-версія конспекту без зображень)

Тема: Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа

Мета :

  • навчальна: ознайомити учнів з видами програмного забезпечення для опрацювання мультимедіа;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 8 КЛАС" Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.) 8 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Повторення (слайд 4):

  1. Що розуміють під мультимедіа?
  2. Які пристрої використовують для роботи з об’єктами мультимедіа?
  3. За допомогою яких програм можна переглядати відео та слухати аудіозаписи?

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор, та матеріал підручника)

Об’єкти мультимедіа (слайд 5)
Які існують формати файлів звукозапису? (слайд 6-8)

Які типи списків можна створити в текстовому документі? (слайд 9-14)

За допомогою яких програм можна перетворити звукозаписи та відеофайли з одного формату в інший? (слайд 15)

Конвертер – програма, яка перетворює у файлі дані з одного формату в інший. Зміни і втрати даних, які можуть виникнути під час перетворення, залежать від форматів початкового та кінцевого файлів і від застосованої програми перетворення.

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1.   Прослуховування аудіозаписів онлайн (слайд 16)

Прослухайте фрагмент аудіозапису твору Лесі Українки «Давня казка».

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання на с. 84  підручника

Завдання 2.   Працюємо в парах (слайд 17)

Користуючись Вікіпедією, знайдіть відомості про особливості:

а) аудіоформатів;

б) відеоформатів.

Порівняйте відомості, наведені російською, українською та англійською мовами (за потреби скористайтеся перекладачем). Обговоріть у парах.

Завдання на с. 88  підручника

Завдання 3.   Працюємо в парах (слайд 17)

Обговоріть переваги та недоліки прослуховування аудіозаписів онлайн.

Завдання на с. 88  підручника

Завдання 4. Працюємо самостійно (слайд 18)

Використовуючи словник або перекладач, перекладіть повні назви аудіо та відеоформатів українською мовою. За потреби зверніться до вільної енциклопедії Вікіпедії.

Завдання на с. 88  підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо  (слайд 19)

  1. Які мультимедійні портали та сервіси в Інтернеті вам відомі?
  2. Чи можна на слух відрізнити звуковий файл у форматі MIDI від файла формату MP3? У чому полягають відмінності?
  3. Чи можна відео, зняте за допомогою мобільного телефону у форматі 3GP, перетворити у формат AVI чи WMV? Що для цього потрібно?
  4. У якому форматі зазвичай зберігаються фільми на DVD?

Рефлексія (слайд 20)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 21)

Опрацювати параграф підручника п.11 с. 80-83

Завантажити


Ви можете зберегти свій час на підготовку до уроків замовивши комплект презентацій
8 клас для супроводу уроків  

за ціною:

100 грн за комплект
(одна презентація коштує менше 2 грн)

Замовити комплект

також для використанні на уроках розроблено сервіс для проведення онлайн-тестування