Урок 19. Адресація в середовищі табличного процесора. Іменовані комірки і діапазони

Урок 18. Табличний процесор, його призначення. Об’єкти електронної таблиці, їх властивості
Червень 2, 2016
Урок 20. Типи даних: число, текст, формула. Уведення даних до комірок. Редагування, копіювання, переміщення й вилучення даних. Практична робота №7 «Уведення, редагування та форматування даних у середовищі табличного процесора»
Червень 2, 2016

Урок 19 (неактуальна версія за старою програмою)

Тема: Адресація в середовищі табличного процесора

Мета :

  • навчальна:  онавчити учнів редагувати дані в електронних таблицях;
  • розвиваюча:  розвиток логічного мислення, креативності; уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;
  • виховна:  виховувати охайність уважність, інформаційну культуру

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор,  презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 7 КЛАС" Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

  1. Привітання із класом
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Опитування:

  1. Поясни, що таке електронна таблиця. Чим електронні таблиці відрізняються від друкованих?
  2. Представники яких професій найчастіше використовують табличний процесор?
  3. Які елементи містить вікно програми Microsoft Excel?
  4. З якими основними об’єктами можна працювати в середовищі табличного процесора?
  5. Як можна виділити клітинку та внести зміни до її вмісту?
  6. Як переміщуватися по електронній таблиці?

Онлайн тестування:

Перейти за посиланням для проходження тесту № 13: http://testinform.in.ua/

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор та мережа Інтернет)

  1. Як створити комп’ютерну модель таблиці?
  2. Як виділити діапазон клітинок?
  3. Як застосувати засіб автозаповнення для введення даних?
  4. Як копіювати та переміщувати клітинки та діапазони клітинок?
  5. Які особливості редагування структури таблиці?

IV.  Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Працюємо у парах

Завдання 2.  Путівки

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Хід роботи с. 157-158  підручника

Завдання 3.  Продаж путівок

Хід роботи с.158  підручника

Завдання 4.  Пристрої

Хід роботи с.158-159  підручника

V. Підсумок уроку

Повторюємо

  1. Дані якого типу можна вводити до клітинок електронної таблиці?
  2. Як виділити діапазон клітинок у середовищі табличного процесора?
  3. Для чого використовують засіб автозаповнення?
  4. Які операції редагування можна виконувати в середовищі табличного процесора?
  5. Як переміщувати та копіювати дані в середовищі табличного процесора?
  6. Які дії можна виконувати з аркушами робочої книги?

Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання

Опрацювати параграф підручника п.22

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *