Урок 19. Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду у відеокліпі

Урок 18. Створення відео кліпу
Жовтень 19, 2016
Урок 20. Практична робота №6 «Створення відеокліпу. Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду»
Жовтень 19, 2016

Урок 19 (web-версія конспекту без зображень)

Тема: Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду у відеокліпі

Мета :

  • навчальна: ознайомити учнів з інструментами для створення власного відеокліпу; в середовищі програми Кіностудія;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 8 КЛАС" Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.) 8 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Повторення (слайд 4):

  1. Які програми використовують для опрацювання аудіозаписів?
  2. За допомогою яких програм можна створити власний відеокліп?
  3. Які особливі елементи інтерфейсу має програма Кіностудія?

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор, та матеріал підручника)

Як додати до проекту мультимедійні об’єкти та текстові написи? (слайд 5-6)

Для додавання до проекту мультимедійних об’єктів, що зберігаються у файлах, слід скористатися інструментами з групи Додавання вкладки Головна.

Додавати музичний супровід до відеокліпу можна як з аудіофайлів, збережених на комп’ютері, так і з Інтернету.

Для запису й додавання до проекту відео чи дикторського тексту необхідно обрати відповідний інструмент у групі Додавання на вкладці Головна, та скористатися інструментом Записати до початку запису.

Використовуючи інструменти Заголовок, Підпис, Титри з групи Додавання вкладки Головна, можна додати до проекту текстові написи: назву фільму, пояснення чи коментарі до окремих кліпів, титри наприкінці фільму з відомостями про авторів, використані матеріали тощо.

Як розділити відеокліп на два та приховати початок чи кінець відеокліпу? (слайд 7-8)

Якщо час відтворення кліпу достатньо великий і при цьому він вимагає редагування – вилучення кадрів чи додавання відеопереходу всередині кліпу, такий кліп можна розділити. Для поділу кліпу на два слід перемістити індикатор відтворення в місце кліпу, де його потрібно розділити, і на вкладці Редагування обрати інструмент Розділити.

Кліпи можуть містити фрагменти, які не потрібно відтворювати у фільмі. Якщо такі фрагменти розташовано на початку чи наприкінці кліпу, їх можна приховати – «обрізати» початок чи кінець кліпу. Для таких дій використовують інструмент Засіб обтинання на вкладці Редагування. Кожен виділений кліп має точку початку та точку завершення.

Як додати відеопереходи між кліпами чи зображеннями та візуальні ефекти? (слайд 9-10)

Аналогічно до анімаційних ефектів зміни слайдів у комп’ютерних презентаціях, під час створення фільму можна додавати відеопереходи між окремими кліпами. Перелік відеопереходів міститься на вкладці Анімації.

Щоб додати до кліпу відеоефект, слід виділити відеокліп та обрати відповідний ефект. Дізнатися, на які з кліпів накладено відеоефекти чи додано відеопереходи, допоможе спливаюча підказка – якщо вказівник миші та кліп та виконати затримку, буде відображено список застосованих властивостей та їх значень.

Як додати до відеокліпу музичний супровід і налаштувати часові параметри відео та аудіо? (слайд 11)

Тривалість відображення зображень, заголовка та титрів можна змінювати за допомогою відповідних властивостей в групі Настроювання

Якщо відеозапис відтворюватиметься не повністю, до нього можуть бути застосовані ефекти Поступова поява або Швидкість  поступового зникнення в групі Аудіо на вкладці Редагування.

Як зберегти створений відеокліп у форматі відео? (слайд 12-13)

Після завершення роботи над проектом можна зберегти готовий відеокліп у форматі відео. Для цього слід виконати вказівку Файл/Зберегти фільм, виконання якої запускає Майстер збереження фільмів.

Збережений фільм може бути опубліковано в Інтернеті.

Як можна вносити зміни до відео за допомогою онлайн сервісів? (слайд 14)

Крім відеоредакторів у вигляді програм, що встановлюються на комп’ютер, існують також онлайнові відеоредактори, наприклад, FileLab Video Editor та власний відеоредактор на YouTube.

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1.   Створення відеокліпу, що складається з кількох відеозаписів (слайд 15)

Створіть проект про музичні фонтани, що містить відеокліпи фонтанів в Одесі, Барселоні, Празі, Лас-Вегасі.

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання на с. 90  підручника

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Об’єкти мультимедіа

Завдання 2.   Додавання назви фільму та назв кліпів до проекту  (слайд 16)

До проекту Музичні фонтани, що зберігається в папці Мультимедіа власної структури папок, додайте назву фільму та назви деяких кліпів.

Завдання на с. 90-91  підручника

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Об’єкти мультимедіа

Завдання 3.   Додавання до відеокліпу музичного супроводу та налаштування часових параметрів відео та аудіо  (слайд 17)

До проекту Ранок, що зберігається у папці Мультимедіа власної структури папок, імпортуйте музичний файл Гріг Ранок.mp3. Додайте аудіокліп та налаштуйте часові параметри відео та аудіо.

Завдання на с. 93  підручника

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Об’єкти мультимедіа

Завдання 4. Збереження створеного проекту відеокліпу у форматі відео (слайд 18)

Збережіть проект Музичні фонтани як фільм.

Завдання на с. 93  підручника

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Об’єкти мультимедіа

Завдання 5. Працюємо в парах  (слайд 19)

Що спільного й відмінного мають область попереднього перегляду відеоредактора Кіностудія та вікно програми Медіапрогравач Windows? За результатами порівняння побудуйте діаграму Венна. Обговоріть у парах.

Завдання на с. 95  підручника

Завдання 6. Працюємо самостійно  (слайд 20)

Визначте, на яких сервісах можна розмістити в Інтернеті відео, створене в програмі Кіностудія.

Завдання на с. 95-96  підручника

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Об’єкти мультимедіа

Завдання 7. Працюємо самостійно  (слайд 20)

Відкрийте проект Музичні фонтани, збережений у папці Мультимедіа власної структури папок. Додайте відеопереходи між кліпами на власний смак.

Завдання на с. 96  підручника

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Об’єкти мультимедіа

V. Підсумок уроку

Обговорюємо  (слайд 21)

  1. Чи можна до одного кліпу застосувати декілька ефектів? Якщо так, то як впливатиме сукупність візуальних ефектів на відтворення кліпу?
  2. Які дії необхідно виконати, щоб не відтворювався відеофрагмент, який міститься всередині кліпа?
  3. Для яких назв у фільмі створюються окремі кадри?
  4. Які прийоми можна застосувати, щоб тривалість відеокліпу та аудіозапису стала однаковою?
  5. Які умови мають виконуватися, щоб можна було записати звуковий коментар до відеокліпу?

Рефлексія (слайд 22)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 23)

Опрацювати параграф підручника п.12 с. 89-96

Завантажити


Ви можете зберегти свій час на підготовку до уроків замовивши комплект презентацій
8 клас для супроводу уроків  

за ціною:

100 грн за комплект
(одна презентація коштує менше 2 грн)

Замовити комплект

також для використанні на уроках розроблено сервіс для проведення онлайн-тестування