Урок 19. Віддалене керування комп’ютером

Урок 18. Поняття робочої групи, домену, користувача й сеансу користувача; вхід у локальну мережу. Практична робота №7 «Спільне використання ресурсів локальної мережі»
Вересень 19, 2016
Урок 20. Призначення й структура мережі Інтернет
Вересень 19, 2016

Урок 19 (web-версія конспекту без зображень)

Тема: Віддалене керування комп’ютером

Мета :

 • навчальна: ввести поняття «віддалений робочий стіл», «права доступу до ресурсів», «адміністрування локальної мережі»;
 • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
 • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Ривкінд, Лисенко, Чернікова, Шакотько) 9 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

 1. Привітання із класом
 2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення

 1. Які апаратні ресурси можуть спільно використовуватися користувачами локальної мережі?
 2. Які переваги надає спільний доступ до принтерів у локальній мережі?
 3. З яких етапів складається налаштування спільного використання принтера?
 4. Як переглянути список принтерів, на використання яких налаштована операційна система? Як розпізнати серед них локальні принтери; віддалені; принтер, установлений за замовчуванням?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор, та матеріал підручника)

Теоретична довідка

Адміністратор комп'ютера – користувач, що має право вносити зміни до системи, включаючи установку програм і доступ до всіх файлів комп'ютера, а також може створювати, змінювати і видаляти облікові записи інших користувачів.

Адміністратор локальної мережі – користувач, відповідальний за планування, настройку і управління щоденною роботою мережі. Адміністратора мережі називають також системним адміністратором.

Віддалений комп'ютер – комп'ютер, доступний користувачеві тільки із застосуванням комунікаційних ліній і пристроїв, таких як мережева плата або модем.

Віддалене адміністрування – управління комп'ютером з іншого комп'ютера локальної мережі.

Віддалений робочий стіл – це програмне забезпечення, що дозволяє користувачеві отримати доступ до сеансу Windows на одному комп'ютері, знаходячись при цьому за іншим комп'ютером локальної мережі, або через мережу Інтернет.

Віддалене керування комп’ютером

У локальній мережі користувачі можуть не лише працювати з файлами та папками віддаленого комп’ютера, але й виконувати його налаштування.

Таке керування можливо, якщо вам відомо ім’я та пароль облікового запису з правами адміністратора комп’ютера, і для цього облікового запису встановлений дозвіл на віддалений доступ.

Одним із засобів віддаленого керування є Підключення до віддаленого робочого стола. Щоб підключитися до віддаленого комп’ютера, слід виконати такий алгоритм:

 1. Виконати Пуск → Усі програми → Стандартні → Зв’язок → Підключитися до віддаленого робочого стола.
 2. Вибрати кнопку Параметри у вікні, що відкрилося.
 3. Вибрати зі списку комп’ютер, до якого ви збираєтесь підключитися, або ввести його мережне ім’я у полі Комп’ютер.
 4. Ввести ім’я облікового запису користувача з правами адміністратора віддаленого комп’ютера у полі Користувач.
 5. Ввести пароль користувача у полі Пароль.
 6. Ввести мережне ім’я віддаленого комп’ютера у полі Домен, якщо комп’ютери входять до однієї робочої групи, або ім’я домену, якщо у мережі встановлений контролер домену.
 7. Вибрати кнопку Підключити.

Після встановлення підключення на віддаленому комп’ютері відкриється вікно привітання операційної системи, а на вашому моніторі відобразиться Робочий стіл віддаленого комп’ютера.

Далі ви зможете виконувати будь-які дії на віддаленому комп’ютері так само, як на локальному. Наприклад, можна відкривати та редагувати файли, змінювати фоновий малюнок Робочого стола та заставку, встановлювати спільний доступ до папок, вибирати сполучення клавіш для мов вводу тексту з клавіатури тощо.

У верхній частині екрана відображається панель, на якій  зазначено мережне ім’я віддаленого комп’ютера. Використовуючи її, можна перевести зображення віддаленого Робочого стола у віконний режим або завершити сеанс віддаленого керування.

Щоб дозволити певним користувачам віддалений доступ до комп’ютера, потрібно виконати такий алгоритм:

 1. Відкрити контекстне меню об’єкта Мій комп’ютер.
 2. Вибрати команду Властивості.
 3. Зробити поточною вкладку Віддалене використання у вікні, що відкрилося.
 4. Встановити позначку прапорця Дозволити віддалений доступ до цього комп’ютера.
 5. Вибрати кнопку Вибрати віддалених користувачів.
 6. Вибрати у вікні Користувачі віддаленого Робочого стола імена облікових записів користувачів, які будуть мати дозвіл віддалено керувати комп’ютером.
 7. Вибрати кнопку ОК.

Всі мережні адміністратори у своїй повсякденній діяльності постійно зіштовхуються із завданням адміністрування персональних комп’ютерів (ПК) користувачів локальної обчислювальної мережі (ЛОМ), завданням підвищення ефективності використання ресурсів ПК. Ці завдання можна вирішувати класичним способом, тобто локально настроювати комп'ютери або сервери. Однак такий підхід досить незручний, особливо якщо локальна мережа розподілена по значній території та містить значну кількість комп'ютерів. Крім того, нерідко потрібна віддалена робота з комп'ютером або серверами.

Для вирішення подібного класу завдань застосовуються спеціалізовані програмні пакети віддаленого керування. Найпоширенішою з таких програм є утиліта Remote Desktop Connection, що входить у комплект операційної системи Windows XP. Втім, поширеність даної утиліти пояснюється не стільки її функціональними можливостями, скільки тим, що вона є складовою частиною ОС, а тому немає необхідності купувати її окремо. Якщо ж говорити про функціональність да-ної утиліти, то на практиці її часто буває недостатньо.

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1.  Працюємо за комп’ютером

1°. Відкрийте вікно Принтери й факси. З’ясуйте, доступ до яких принтерів установлений на вашому комп’ютері. До яких комп’ютерів вони підключені? Який принтер установлений за замовчуванням у налаштуваннях операційної системи?

2е. Відкрийте вікно Принтери й факси. Виберіть значок принтера, що використовується за замовчуванням. Відкрийте вікно його властивостей, вибравши команду Властивості контекстного меню. Виберіть кнопку Пробний друк. Після завершення друку виберіть кнопку ОК. Які дані надруковані на пробній сторінці?

4*. Виконайте пошук на комп’ютері файлів формату DOC з розміром менше 50 Кбайт. Відкрийте контекстне меню одного зі знайдених файлів і виберіть команду Печать. Яка прикладна програма відкривається під час друку файлу?

5*. Виконайте пошук на комп’ютері файлів формату JPEG. Відкрийте контекстне меню одного зі знайдених файлів і виберіть команду Друк. Виконайте по кроках

Якщо друк зображення відбувся, виберіть кнопку Готово у вікні Майстра друку фотографій.

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання № 1-2,4-5  на с.167-168  підручника

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/9 клас/Тема 5

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

 1. Яким способом можна виконати друк документа або зображення?
 2. Яке призначення шлюзу в комп’ютерній мережі?
 3. Опишіть схему спільного доступу комп’ютерів локальної мережі до ресурсів глобальної мережі.
 4. У чому, на вашу думку, полягає економія від спільного доступу комп’ютерів локальної мережі до ресурсів глобальної мережі?

Рефлексія

 • Що нового сьогодні дізналися?
 • Чого навчилися?
 • Що сподобалось на уроці, а що ні?
 • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання

Опрацювати параграф підручника п.5.3

Завантажити конспект