Урок 2 (web-версія конспекту без зображень)
Мета :
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 5 КЛАС" Морзе Н.В. та ін..
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер) 5 клас»)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Обговорення:
Онлайн тестування:
Перейти за посиланням для проходження тесту № 1:
http://testinform.in.ua/testi-z-informatiki-5-klas/
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор та мережа Інтернет)
Способи подання повідомлень
Найчастіше повідомлення поділяють на усні та письмові. Усні повідомлення подаються за допомогою звуків, а письмові — тексту, малюнків, зображень, схем. Повідомлення можна подати ще й жестами та сигналами. Іноді при поданні повідомлення використовують декілька способів одночасно — комбіновані повідомлення
Вибір способу подання повідомлень залежить від того, хто надсилає повідомлення — відправника, кому його адресують — отримувача, та засобу зв’язку між ними — каналу передавання повідомлень.
Текстове повідомлення
Текстове повідомлення можна подати у формі листа, телеграми, розділу підручника, рухомого рядка на каналі новин, СМС-повідомлення з мобільного телефону тощо.
Графічні повідомлення
Зображення в підручнику, географічні карти, схема метро, картини художників, фотографи історичних місць, плани будинків, графіки в журналах — це приклади графічних повідомлень
Відеоповідомлення
Реклама на телебаченні, інформаційні повідомлення на екранах — це відео повідомлення
Жести
Жести регулювальника дають змогу водіям безпечно
Комбіновані повідомлення
Виставу в театрі, фільм чи комп’ютерну гру відносять до комбінованих способів подання повідомлень: тут світло, звуковий супровід, мова та поведінка героїв сприяють розумінню розгортання сюжету
IV. Формування практичних умінь і навичок
Завдання 1. Працюємо у парах
Якими способами подання повідомлень ти найчастіше користуєшся вдома? А що обирають твої батьки? По черзі наведіть один одному приклади
Завдання 2. Міркуємо
а) Об'єднай у групи предмети, за допомогою яких людина отримує повідомлення за способом подання: текстовий, звуковий, графічний, інший. Визнач, у якій групі найбільша кількість предметів
Завдання на с. 18 підручника
б) Утвори із запропонованих у таблиці повідомлень три групи. За якою ознакою ти об’єднав повідомлення? Встанови, якими способами були подані повідомлення в кожному випадку:
Завдання 3. Головоломки
а) Чотири п’ятикласники Петрик, Артем, Остап та Дмитрик підготували повідомлення про те, як вони провели літо. Один із них написав твір, інший — приніс фотографію, третій — вирішив продемонструвати відео, а четвертий придумав міні-виставу пантоміму. Розплутай плутанку та відгадай, хто із хлопчиків що підготував.
б) П’ятикласники Віка, Максим, Валерія та Рома брали участь у навчальному проекті «Пісні наших бабусь». Кожен із них знайшов та записав різну кількість пісень. Запиши в зошиті послідовно імена дітей у порядку зростання кількості знайденого, якщо Максим записав не найменше пісень, але менше ніж Віка та Рома, а кількість пісень Віки не менша, ніж у Роми.
Завдання на с. 19 підручника
V. Підсумок уроку
Обговорюємо
Рефлексія
VI. Домашнє завдання
Опрацювати параграф підручника п.2