Урок 21. Введення і редагування тексту

Урок 20. Режими роботи з текстовим документом
Липень 3, 2016
Урок 22. Редагування текстового документу
Липень 3, 2016

Урок 21 (web-версія конспекту без зображень)

Тема: Введення і редагування тексту. Перевірка правопису. Виправляння помилок. Пошук та заміна фрагментів в тексті

Мета :

  • навчальна: продовжити формувати вміння редагувати та форматувати текстові документи, удосконалювати вміння працювати з текстовим документом;
  • розвиваюча:  розвивати інформаційну культуру, логічне мислення, пам'ять; удосконалювати навички роботи з клавіатурою;
  • виховна:  виховувати охайність уважність, інформаційну культуру

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 6 КЛАС" Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер) 6 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом 
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Повторення:

  1. Пригадай, у яких режимах можна працювати з комп’ютерними презентаціями в середовищі редактора презентацій. Чи подібні режими опрацювання текстових документів та презентацій?
  2. Як використання довідки допомагає в опрацюванні текстових документів?
  3. Як викликати на екран довідкові матеріали в середовищі текстового процесора?

Онлайн тестування:

Перейти за посиланням для проходження тесту № 15: http://testinform.in.ua/category/6-klas/

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор, та матеріал підручника)

Як створити новий текстовий документ?

Шаблон – це заготовка майбутнього документа, що містить різні складові (текст, заголовки, зображення, примітки тощо) та підказки щодо їх заповнення.

Для створення документа на основі шаблону необхідно виконати такі дії:

  • завантажити текстовий процесор;
  • з меню вкладки Файл обрати вказівку Створити; серед запропонованих зразків обрати потрібний шаблон;
  • внести необхідні зміни та зберегти результати роботи у файлі документа.

Але, перш ніж розпочати створення документа, його необхідно спланувати:

  • визначити мету створення документа та його тип: повідомлення, лист, інструкція, звіт, реклама, вітальна листівка, грамота, оголошення;
  • врахувати аудиторію, для якої створюється документ: вік читачів, мову, яку вони розуміють;
  • придумати назву файла і заголовок документа, визначити його складові;
  • розробити структуру – визначити, які складові текстового документа і в якому місці будуть розташовані.

Які є правила введення тексту в середовищі текстового процесора?

Під час введення тексту документа слід пам’ятати, що:

  • пропуск не ставиться перед, але обов’язково ставиться після таких знаків пунктуації, як кома, крапка, крапка з комою, двокрапка, знак питання, знак оклику, три крапки, дужка, що закривається, лапки, що закриваються;
  • пропуск не ставиться після, а ставиться перед дужкою, що відкривається, та лапками, що відкриваються;
  • пропуск ставиться перед і після тире;
  • пропуск взагалі не ставиться при використанні дефіса.

Як перевірити правопис і виправити помилки в текстовому документі?

Виправити знайдені помилки можна вручну або автоматизовано – за допомогою спеціальних інструментів текстового процесора.

При використанні вбудованих інструментів перевірки правопису в контекстному меню до виділеного слова пропонуються варіанти слів для заміни.

Крім того, можна скористатися інструментом Правопис і граматика або натиснути клавішу F7.

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1.   Створення документа на основі шаблону

Створи електронну заяву на ім’я директора школи про зарахування до гуртка «Школа безпеки» на основі шаблону Заява.dotx.

Завдання на с. 140-141  підручника

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/6 клас/Текстові документи

Завдання 2.  Перевірка правопису

Виправ помилки в текстовому документі Твір вручну та за допомогою контекстного меню.

Завдання на с.141  підручника

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/6 клас/ Текстові документи

Завдання 3.  Правка документу 

Виправ за допомогою інструмента Правопис і граматика помилки в тексті документа Комп’ютери, що містить слова, записані різними мовами.

Завдання на с.141-143  підручника

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/6 клас/ Текстові документи

Завдання 4.  Працюємо у парах 

Перегляньте зразки шаблонів текстового процесора. Визначте три шаблони, які можна використовувати для створення текстових документів на підтримку навчання. Називайте по черзі назву шаблону та приклад документа. Обговоріть у парі, для навчання яких предметів можна використати ці документи.

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Як у середовищі текстового процесора можна створити новий документ? Якими способами це можна зробити?
  2. Чому важливо знати, для чого ти створюєш текстовий документ?
  3. Навіщо використовують шаблони при створенні текстових документів?
  4. Як можна виправити помилки в текстовому документі? Назви два способи.
  5. Чи завжди можна довіряти результатам автоматизованої перевірки правопису в текстовому документі?

Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання

Опрацювати параграф підручника п.20

Завантажити конспект