Урок 24. Формули. Правила запису формул у табличному процесорі. Поняття про модифікацію формул при копіюванні

Урок 23. Практична робота №8 «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі»
Червень 2, 2016
Урок 25. Практична робота №9 «Виконання обчислень за даними електронної таблиці. Використання вбудованих функцій»
Червень 2, 2016

Урок 24 (неактуальна версія за старою програмою)

Тема: Формули. Правила запису формулі

Мета :

  • навчальна:  онавчити учнів використовувати формули та функції в електронних таблицях;
  • розвиваюча:  розвиток логічного мислення, креативності; уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;
  • виховна:  виховувати охайність уважність, інформаційну культуру

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор,  презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 7 КЛАС" Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

  1. Привітання із класом
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Опитування:

  1. Для чого використовуються діаграми?
  2. Що необхідно для створення діаграми?
  3. Що відображається на легенді діаграми?
  4. Які дії можна виконувати з діаграмою після її побудови?
  5. Як змінювати зовнішній вигляд діаграми?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор та мережа Інтернет)

  1. Як виконувати обчислення з числовими даними електронної таблиці?
  2. Як здійснюється обчислення за допомогою вбудованих функцій?
  3. Що відбувається при копіюванні формул?
  4. Які помилки можуть виникати при використанні формул?

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Працюємо у парах

Завдання 2.  Путівки

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Хід роботи с.203-204 підручника

Завдання 3.  Комунальні платежі

Хід роботи с.204-205  підручника

Завдання 4.  Копіювання формул

Хід роботи с.205-206  підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Як визначити, що у клітинці електронної таблиці міститься формула?
  2. Як визначається порядок виконання операцій в формулах електронної таблиці?
  3. Які існують способи копіювання формул в електронних таблицях?
  4. Чим відрізняються в середовищі табличного процесора формули від функцій?
  5. Яку послідовність дій потрібно виконати, щоб засобами табличного процесора обчислити середній бал учня за семестр?
  6. Які види помилок можуть виникати під час уведення даних  і формул та які існують способи їх усунення?

Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання

Опрацювати параграф підручника п.26

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *