Урок 24. Призначення звітів

Урок 23. Поняття запиту до реляційної бази даних
Вересень 7, 2016
Урок 25. Практична робота №9 «Створення запитів і звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора»
Вересень 7, 2016

Урок 24 

Тема: Призначення звітів

Мета :

  • навчальна: сформувати поняття:звіт; заголовок; область даних; пояснити: принципи створення звітів; необхідність створювати звіти;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Ривкінд, Лисенко, Чернікова, Шакотько) 11 клас рівень стандарту») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Опитування:

  1. Для чого використовують запити в базах даних?
  2. За допомогою чого і як створюють запити?
  3. Як зробити запит за визначеним параметром (вибірку)?
  4. Як створити підсумкові запити?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Загальна термінологія
  2. Складові частини звіту
  3. Формування і виведення звітів
  4. Перегляд і друкування звіту

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1.   Працюємо з підручником

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання № 1, 3, 5, 6  на с. 207-209  підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Поясніть призначення звітів бази даних.
  2. Наведіть приклади використання звітів бази даних.
  3. Опишіть структуру звіту і призначення його окремих складових.
  4. Опишіть створення нового звіту з використанням кнопки Звіт.

Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання

Опрацювати параграф підручника п 3.9

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *