Урок 26. Розв’язування компетентнісних задач. Аналіз формулювання задачі

Урок 25. Практична робота №9 «Виконання обчислень за даними електронної таблиці. Використання вбудованих функцій»
Червень 2, 2016
Урок 27. Побудова інформаційної моделі
Червень 2, 2016

Урок 26 (неактуальна версія за старою програмою)

Тема: Аналіз формулювання задачі

Мета :

  • навчальна:  формування в учнів уявлення про розв’язування задач компетентнісного змісту, формування предметних ІКТ-компетентностей; формування умінь розв’язувати компетентнісні задачі, що передбачають: змістовий аналіз формулювання задачі; побудову інформаційної моделі; пошук інформаційних матеріалів; добір одного засобу опрацювання даних (текстовий процесор, графічний редактор, редактор презентацій, табличний процесор, навчальне середовище виконання алгоритмів); опрацювання даних; подання результатів розв’язування задачі;
  • розвиваюча:  розвиток логічного мислення, креативності; уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;
  • виховна:  виховувати охайність уважність, інформаційну культуру

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор,  презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 7 КЛАС" Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

  1. 1) Привітання із класом
  2. 2) Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Опитування:

  1. З якою метою людина планує свою діяльність?
  2. У якій послідовності пропонували вам розв’язувати задачі на уроках математики? А на уроках фізики?
  3. Які алгоритми ви використовували під час створення графічних зображень, комп’ютерних презентацій?

Онлайн тестування:

Перейти за посиланням для проходження тесту № 18: http://testinform.in.ua/

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор та мережа Інтернет)

  1. Поняття про розв’язування задач в різних галузях діяльності людини
  2. Алгоритм розв’язування задач

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Працюємо у парах

Завдання 2.  Путівки

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Хід роботи с.213-214 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Що ви розумієте під поняттям задача?
  2. Який алгоритм розв’язування задач?
  3. Які дії виконуються на етапі змістового аналізу формулювання задачі?
  4. На підставі чого визначають, які матеріали та відомості потрібні для розв’язування задачі?
  5. У яких формах може бути подано інформаційну модель задачі?
  6. Що впливає на вибір засобів опрацювання даних?
  7. Які дії виконуються на етапі опрацювання даних?
  8. Від чого залежить вид подання результатів задачі?
  9. Які засоби опрацювання даних з використанням комп’ютерів ви вивчили в 7-му класі?

Рефлексія

  • мені було незрозуміло…;
  • у мене виникли такі запитання…;
  • я не впорався з такими завданням…;
  • мені сподобалось і я буду використовувати…

VI. Домашнє завдання

Опрацювати  конспект уроку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *