Урок 3. Поняття алгоритму. Властивості алгоритмів. Форми подання алгоритму

Урок 2. Практична робота №1 «Побудова інформаційної моделі»
Вересень 3, 2016
Урок 4. Базові структури алгоритмів
Вересень 4, 2016

Урок 3 

Тема: Поняття алгоритму. Властивості алгоритмів. Форми подання алгоритму. Виконавець алгоритму

Мета :

  • навчальна: ввести поняття алгоритму; властивості алгоритмів; способи представлення алгоритмів; виконавець та система команд виконавця; формальне виконання алгоритму; аргументи, результати, проміжні величини Домогтися засвоєння основних понять алгоритмізації, властивості алгоритмів, способи представлення алгоритмів;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Ривкінд, Лисенко, Чернікова, Шакотько) 11 клас рівень стандарту») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Опитування:

  1. Назвіть етапи розв’язування задач на ПК.
  2. Що таке модель?
  3. На яких методах наукового дослідження базується моделювання?
  4. Наведіть приклади предметних моделей зовнішньої подібності. З якою метою їх створюють?
  5. Наведіть приклади функціональних моделей. З якою метою їх створюють?
  6. Наведіть приклади імітаційних моделей. З якою метою їх створюють?
  7. Наведіть приклади знакових моделей. З якою метою їх створюють?
  8. Що собою являє інформаційна модель?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Визначення алгоритму
  2. Властивості алгоритму
  3. Виконавець алгоритму
  4. Формальне виконання алгоритму
  5. Аргументи, результати, проміжні величини

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1.   Працюємо з підручником

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання № 1, 3, 5, 7, 10, 12  на с. 15-16  підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Що таке алгоритм? З чого він складається?
  2. Що таке система команд виконавця?
  3. Наведіть приклади речень, які є командами,і приклади речень, які не є командами?
  4. Назвіть властивості алгоритму.

Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання

Опрацювати параграф підручника п.1.2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *