Урок 30. Практична робота №11 «Створення растрових зображень»

Урок 29. Робота в середовищі редактора растрової графіки
Вересень 23, 2016
Урок 31. Принципи побудови й обробки векторних зображень
Вересень 23, 2016

Урок 30 (web-версія конспекту без зображень)

Тема: Практична робота №11 «Створення растрових зображень»

Мета :

  • навчальна: текстовий напис; продовжувати формувати вміння: створювати та редагувати растрові графічні зображення;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку.

Тип уроку: урок формування умінь і навичок.

(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Ривкінд, Лисенко, Чернікова, Шакотько) 9 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення

  1. Які існують інструменти для виділення фрагмента зображення? Як ними користуватися?
  2. Чим відрізняються режими виділення фрагментів: прозорий фон і непрозорий фоні В яких випадках краще використовувати той чи інший режим?
  3. Які операції можна виконувати над фрагментом зображення? Опишіть способи їх виконання.
  4. Для чого використовуються клавіші Ctrl і Shift при роботі з фрагментами зображень?

III. Формування практичних умінь і навичок

Практична робота №11

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Хід роботи

(завдання з підручника с. 268)

  1. Завантажте графічний редактор Paint.
  2. Установіть розмір аркуша ЗО х 20 см.
  3. Намалюйте лінію горизонту, використавши інструмент Пензель (рис. 7.17).
  4. Зафарбуйте нижню частину аркуша синім кольором, а верхню - світло-блакитним, використавши інструмент Заливка.
  5. Намалюйте коричневий корабель з малиновими вітрилами, використавши інструменти Багатокутник і Прямокутник.
  6. Намалюйте на небі жовте сонце з промінням, використавши інструменти Еліпс і Пензель.
  7. Намалюйте на морі білу піну від хвиль, використавши інструмент Розпилювач.
  8. Зробіть на малюнку текстовий напис «Щасливого плавання!», використавши інструмент Текст. Значення властивостей символів: шрифт - Arial Black, розмір - 32, накреслення - напівжирний курсив, колір - жовтий.
  9. Намалюйте на небі чайку.
  10. Скопіюйте на малюнку зображення кораблика кілька разів.
  11. Намалюйте на небі кілька хмаринок різного кольору та розміру.
  12. Додайте до малюнка кілька об’єктів на власний розсуд згідно з тематикою.
  13. Збережіть малюнок у файлі з іменем практична_11.bmp у власній папці.
  14. Продемонструйте роботу вчителю.

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/9 клас/Тема 7

IV. Підсумок уроку

Оголошення  оцінок за практичну роботу

Рефлексія

  • мені було незрозуміло…;
  • у мене виникли такі запитання…;
  • я не впорався з такими завданням…;
  • мені сподобалось і я буду використовувати…

V. Домашнє завдання

Повторити параграф підручника п.7.3

Завантажити конспект