Урок 31-34. Працюємо в проекті

Урок 30. Реалізація алгоритмів з розгалуженням та повторенням у середовищі Скретч
Квітень 9, 2017
Урок 35. Узагальнення і систематизація знань. Підсумковий урок
Квітень 9, 2017

Урок 31-34 (web-версія конспекту без зображень)

5 клас за оновленою програмою 2016 року

Тема: Працюємо в проекті

Мета :

  • навчальна: формування в учнів уявлення про розв’язування задач компетентнісного змісту, формування предметних ІКТ-компетентностей; формування умінь розв’язувати компетентнісні задачі; формування вмінь працювати в групі, виконувати проектні завдання;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 5 КЛАС" Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.

Тип уроку: урок формування умінь і навичок.

(Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com) 5 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

II. Формування практичних умінь і навичок (слайд 4-16)

  1. Учням пропонується обрати один з варіантів тем для проекту поданий в підручнику на с. 238-239
  2. Протягом наступних 4 уроків учні виконують даний проект
  3. На 4-му уроці відбудеться захист виконаних проектів
  4. На захист потрібно подати виконаний проект, перелік використаних матеріалів, схему виконаного проекту

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Ідея проекту

  1. Народний календар — це енциклопедія знань про життя людей праці, їхній побут, спосіб життя, народну мудрість, природні явища. Ти також можеш створити календар, де буде відображено традиції й актуальні події свого регіону, громади та класу.
  2. Гра — це вид діяльності, що може сприяти розвитку деяких якостей гравців чи формуванню певних навичок. Ти можеш створити гру, яка б допомогла твоїм молодшим друзям в ігровій формі навчитися, наприклад, швидко рахувати

Прогнозований результат

  • Пропонуємо тобі разом з однокласниками створити народний календар: кожен обирає місяць і відшукує його старовинну назву, історичні події, що відбувались у цей період, народні традиції, прикмети, свята, а також планує події для свого класу чи родини
  • Разом з однокласниками ти створиш віртуальну ігрову кімнату, де користувач твоєї гри зможе обрати мелодію, яка буде її супроводжувати, вигляд головного героя, рівень гри — додавання, віднімання чи множення чисел.

План реалізації

  • Для реалізації проекту потрібно створити план: визначити завдання, які потрібно виконати, джерела пошуку відомостей та контрольні дати. Для цього можна скористатись таблицею виконання проекту

Приклади завдань:

  • визначити народні прикмети, пов'язані з обраним місяцем;
  • знайти описи та зображення, що ілюструють свята цього місяця;
  • створити календар подій для свого класу на обраний місяць

Приклади завдань:

  • знайти приклади завдань на обчислення для обраного віку гравців;
  • завантажити чи дібрати
  • з бібліотеки звуків мелодії, які можуть супроводжувати гру;
  • завантажити образи виконавців або дібрати їх
  • з бібліотеки образів

Джерела пошуку відомостей і матеріалів:

  • шкільна бібліотека та Інтернет;
  • музеї рідного краю;
  • інтерв'ю з бабусею, дідусем чи батьками про традиції відзначання свят;
  • спостереження за природними явищами тощо

Джерела пошуку відомостей і матеріалів:

  • шкільна бібліотека та Інтернет;
  • консультація з учителем початкових класів;
  • перегляд навчальних ігор з математики

Підготовка матеріалів

  • Збери матеріали за темами: походження назв місяців; народні свята; народна творчість (прислів'я, прикмети, приказки та народні казки); плани твого класу.
  • При збереженні відомостей 3 Інтернету створи анотований список корисних ресурсів, щоб не порушувати авторські права при використанні творів інших авторів.
  • Знайди якісні зображення в Інтернеті, зроби чи скануй фото із сімейних архівів про родинні свята чи традиції.
  • Створи новий проект і збережи його у своїй структурі папок. Добери потрібні зображення та звукові дані.
  • Якщо ти використовував дані з Інтернету, то створи анотований список корисних ресурсів, щоб не порушувати авторські права. Сплануй та розроби алгоритми, які будуть реалізовувати заплановані у проекті події.

Підготовка підсумкового документа

  • Як результат пропонуємо створити текстовий документ, назва якого відповідає назві обраного місяця року.
  • У документі слід передбачити структуроване подання знайдених відомостей, якісні ілюстрації та таблицю планування заходів для класу.
  • Як результат пропонуємо тобі створити проект у середовищі Скретч, перевірити роботу програми й за потреби — виправити помилки.

Презентація результату

  • Результат презентуй однокласникам на підсумковому уроці чи позакласному заході. Для виступу можна підготувати комп'ютерну презентацію. Роздруковані документи можна розмістити у класному куточку чи зробити збірку «Народний календар».
  • Результат презентуй однокласникам на підсумковому уроці чи позакласному заході. Для виступу можна підготувати комп'ютерну презентацію. Запроси на презентацію молодших учнів чи своїх родичів і запропонуй дітям скористатися розробленим проектом.

Планування проекту

  • Обрати чи уточнити тему та придумати влучну й цікаву назву проекту
  • Визначити джерела отримання даних (провести опитування про цікавість теми)
  • Зібрати потрібні відомості та дані
  • Проаналізувати знайдені відомості, порівняти, критично оцінити, зробити висновки
  • Обрати найцікавіші дані, оформити результат у вигляді певного продукту (текстового документа, презентації тощо) або кількох продуктів
  • Розповсюдити, представити (демонструвати) створений продукт
  • отримати відгуки, коментарі. Зробити висновки

Форма роботи

  1. Затрачений час
  2. Самостійна робота
  3. Консультації з учителем
  4. Обговорення з батьками, іншими вчителями, експертами

Список використаних ресурсів

 

III. Домашнє завдання (слайд 17)

Виконати проект на обрану тему

Завантажити



Ви можете зберегти свій час на підготовку до уроків замовивши комплект презентацій
5 клас за новою програмою 2016 року для супроводу уроків  

за ціною:

60 грн за комплект
(одна презентація коштує менше 2 грн)

Замовити комплект

також для використанні на уроках розроблено сервіс для проведення онлайн-тестування