Урок 33. Огляд українських та зарубіжних освітніх сайтів. Веб-енциклопедії

Урок 32. Використання електронних посібників з профільного предмету
Вересень 1, 2016
Урок 34. Електронні словники й програми-перекладачі
Вересень 1, 2016

Урок 33 (неактуальна версія за старою програмою)

Тема: Огляд українських та зарубіжних освітніх сайтів. Веб-енциклопедії. Інтерактивне дистанційне навчання

Мета :

  • навчальна: сформувати поняття: освітній сайт; веб-енциклопедія; дистанційне навчання; розглянути: українські та зарубіжні освітні сайти; веб-енциклопедії; Інтернет-ресурси з можливістю дистанційного навчання;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Ривкінд, Лисенко, Чернікова, Шакотько) 10 клас рівень стандарту») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Обговорення

  1. На які групи розподіляють програмні засоби навчального призначення? Охарактеризуйте призначення кожної групи.
  2. Які ППЗ ви використовуєте при підготовці доповіді або реферату?
  3. З якою метою в навчанні використовуються енциклопедії?
  4. Як та в яких формах можна зберегти веб-сторінку на зовнішньому носії?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1.   Працюємо з підручником та за комп’ютером

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання 1, 3, 5-6, 8-9 на с. 279  підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. На яких ресурсах Інтернету можна отримати необхідні навчальні матеріали?
  2. Що таке геосервіси?
  3. Які ресурси Інтернету можуть бути корисними у ході підготовки до участі в учнівських олімпіадах та інших інтелектуальних змаганнях?
  4. Назвіть відомі вам сайти веб-енциклопедій.

Рефлексія

  1. Що нового сьогодні дізналися?
  2. Чого навчилися?
  3. Що сподобалось на уроці, а що ні?
  4. Чи виникали труднощі?

VI.  Домашнє завдання

Опрацювати параграф підручника п.4.2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *