Опрацювання величин логічного типу. Команда розгалуження. Урок 39 (8 клас)

Практична робота №11 «Налагодження готової програми». Урок 38 (8 клас)
Грудень 4, 2016
Складання та виконання алгоритмів з елементами управління для задання логічного значення величини. Урок 40 (8 клас)
Грудень 4, 2016

Урок 39

Тема: Опрацювання величин логічного типу. Команда розгалуження

Мета :

  • навчальна: ознайомити учнів з описом мовами програмування структури розгалуження та операціями, які виконують над логічними величинами;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 8 КЛАС" Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.) 8 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Повторення (слайд 4):

  1. Що таке висловлювання та як їх класифікують?
  2. Правила використання алгоритмів із розгалуженням.
  3. Опис алгоритмів із повним і неповним розгалуженням.
  4. Опис умови в алгоритмах із розгалуженням у середовищі Скретч.

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор)

  1. Як порівнюють значення величин у програмах? (слайд 5-6)
  2. Які операції виконують над логічними величинами? (слайд 7-8)
  3. Які операції можна виконувати над текстовими величинами? (слайд 9-11)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Таблиця істинності для логічного виразу (слайд 12)

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання на с. 159 підручника

Завдання 2. Агрегатний стан води (слайд 13)

Завдання на с. 161 підручника

Завдання 3. Працюємо в парах (слайд 14)

Завдання на с. 168 підручника

Завдання 4. Працюємо самостійно (слайд 15)

Завдання на с. 168 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 16)

  1. Як визначити значення логічного виразу, що містить логічні операції and, or та not? Як для пошуку відповіді на це запитання можна використати таблиці істинності?
  2. Що спільного й відмінного мають логічні операції and та or?
  3. Наведіть приклади, коли у програмі варто застосовувати оператор неповного розгалуження.
  4. Як мовою програмування Free Pascal реалізувати вкладені розгалуження?

Рефлексія (слайд 17)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 18)

Опрацювати параграф підручника п.24 с. 157-161


Ви можете зберегти свій час на підготовку до уроків замовивши комплект презентацій
8 клас для супроводу уроків  

за ціною:

120 грн за комплект
(одна презентація коштує менше 2 грн)

Замовити комплект

також для використанні на уроках розроблено сервіс для проведення онлайн-тестування


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *