Урок 8 (web-версія конспекту без зображень)
Мета :
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 8 КЛАС" Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.) 8 клас»)
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Онлайн тестування (слайд 4):
Перейти за посиланням для проходження тесту № 3: http://testinform.in.ua/category/8-klas/
III. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор, та матеріал підручника)
Які функції виконують програми-архіватори? (слайд 5-6)
До базових функцій, які виконують більшість сучасних архіваторів, відносять:
У чому полягають основні методи стиснення даних? (слайд 7)
Розрізняють такі види стиснення:
IV. Формування практичних умінь і навичок
Завдання 1. Архівування папки за допомогою вказівок контекстного меню (слайд 8)
Заархівуйте папку Методи стиснення, що збережена в папці Забезпечення комп’ютера, за допомогою вказівок контекстного меню у форматі 7z.
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
Завдання на с. 40 підручника
Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Забезпечення комп’ютера
Завдання 2. Розпаковування з архіву окремого файла за допомогою архіватора 7-Zip (слайд 9)
Розпакуйте з архіву Історія розвитку обчислювальної техніки.7z, що зберігається в папці Забезпечення комп’ютера, файл Посилання на ресурси в Інтернеті.txt у власну папку.
Завдання на с. 41 підручника
Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Забезпечення комп’ютера
Завдання 3. Створення архіву, що саморозпаковується, за допомогою архіватора 7-Zip (слайд 10)
Заархівуйте папку Відпочинок в Україні таким чином, щоб отримати архів, що саморозпаковується.
Завдання на с. 41 підручника
Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Забезпечення комп’ютера
Завдання 4. Працюємо в парах (слайд 11)
Як розкрити раніше створений архів? Сформулюйте узагальнене правило розпаковування архіву. Обговоріть його в парах.
Завдання на с. 42 підручника
Завдання 5. Працюємо самостійно (слайд 12)
При архівуванні даних використовують різні методи стиснення. Одним із них є алгоритм Хаффмана. В основі алгоритму Хаффмана лежить ідея кодування бітовими групами. Розглянемо простий приклад, що ілюструє роботу алгоритму Хаффмана. Нехай задано текст, у якому літера А трапляється 10 разів, літера B — 8 разів, C — 6 разів, D — 5 разів, E і F — по 4 рази. Тоді один із можливих варіантів кодування за алгоритмом Хаффмана наведено в таблиці 5.1. Складіть таблиці для кодування за алгоритмом Хаффмана слів «молоко», «ку-куріку». Знайдіть в Інтернеті додаткові відомості про алгоритм Хаффмана та з’ясуйте, як визначити довжину коду заданого слова та коефіцієнт стиснення даних.
Завдання на с. 43 підручника
Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/8 клас/Забезпечення комп’ютера
V. Підсумок уроку
Обговорюємо (слайд 13)
Рефлексія (слайд 14)
VI. Домашнє завдання (слайд 15)
Опрацювати параграф підручника п.5 с. 38-44
Ви можете зберегти свій час на підготовку до уроків замовивши комплект презентацій
8 клас для супроводу уроків
за ціною:
100 грн за комплект
(одна презентація коштує менше 2 грн)
також для використанні на уроках розроблено сервіс для проведення онлайн-тестування