Уррок 34. Практична робота №12 «Створення векторних зображень»

Урок 33. Створення малюнків з кривих і ламаних. Багатошарові зображення
Вересень 26, 2016
Урок 35. Узагальнення і систематизація знань. Підсумковий урок
Вересень 26, 2016

Урок 34 (web-версія конспекту без зображень)

Тема: Практична робота №12 «Створення векторних зображень»

Мета :

  • навчальна: ввести поняття: текстовий напис; продовжувати формувати вміння: створювати та редагувати растрові графічні зображення;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку.

Тип уроку: урок формування умінь і навичок.

(конспект уроку та презентація розроблені на основі матеріалу підручника «Інформатика (Ривкінд, Лисенко, Чернікова, Шакотько) 9 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом
  2. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Відзначте пристрої, які є пристроями введення графічної інформації?

       а)                                        б)                               в)                                   г)

2. Що є мінімальним елементом векторної графіки?

1) лінія;     

2) кружок;

3) точка.

3. Чим характеризується зображення растрової графіки?

1) розміром;       2) кольором;       3) кольором і розміром.

4. Недолік векторної графіки:

1) малюнок виходить неприродним;

2) при масштабуванні втрачається якість;

3) малюнок низької якості;

4) великі розміри файлу, що зберігають зображення;

5) складність створення художніх ілюстрацій.

5. Виберіть серед запропонованих форматів векторні формати:

1) BMP;     2) CDR;      3) PCX;      4) TIFF;      5) JPEG;     6) DXF;      7) GIF.

6. В середовищі якого з редакторів можна побудувати векторне зображення:

         1) CorelDRAW;   2) Paint;               3) AdobePhotoshop;

4) Xara;               5) MSWord;        6) AdobeIllustrator.

III.  Формування практичних умінь і навичок

Практична робота №12 

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Хід роботи

(завдання з підручника с. 284-285)

1. Запустіть текстовий процесор Word 2010.

2. Установіть масштаб перегляду - 100%.

3. Намалюйте контур корабля (рис. 7.38) за допомогою інструментів Трапеція, Трикутник, Прямокутник, Стрічка і Обличчя. Для малювання дрібних елементів масштаб перегляду можна збільшувати.

4. Установіть колір ліній і виконайте заливку елементів малюнка таким чином:

  • корпус корабля - чорний колір ліній, заливка візерунком темно-коричневого кольору;
  • вітрило - вишневий колір ліній, заливка текстурою;
  • флагшток - темно-сірий колір ліній, заливка світло-сірим кольором;
  • прапор - зеленого кольору з усміхненим обличчям.

5. Зробіть на кораблі напис Перемога.

6. Додайте до малюнка зображення сонця, скориставшись відповідною фігурою. Контур сонця зробіть червоного кольору, а колір заливки встановіть золотистий.

7. Намалюйте контури хвиль різними відтінками синьо-блакитних кольорів, використавши інструмент Крива.

8. Додайте до малюнка хмаринку, скориставшись однією з фігур Виноска. Встановіть для неї темно-синій колір ліній і градієнтну заливку.

9. Скопіюйте зображення хмаринки З рази, перемістіть їх в різні частини малюнка, змінивши їх розмір і кольори заливки.

10. Додаткове завдання. Додайте до малюнка об’єкт WordArt з текстом напису Щасливого плавання.

11. Згрупуйте всі елементи малюнка в один графічний об’єкт.

12.Збережіть створений документ у власній папці з іменем практична 12. dосх.

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/9 клас/Тема 7

IV. Підсумок уроку

Оголошення  оцінок за практичну роботу 

Рефлексія

  • мені було незрозуміло…;
  • у мене виникли такі запитання…;
  • я не впорався з такими завданням…;
  • мені сподобалось і я буду використовувати…

V. Домашнє завдання

Повторити параграф підручника п.7.5

Завантажити конспект