Урок 2. Надсилання, отримання, перенаправлення повідомлень. Вкладання файлів

Урок 1. Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування. Електронна адреса поштової скриньки. Створення електронної скриньки
Травень 25, 2016
Урок 3. Використання адресної книжки та списків розсилання. Етикет електронного листування. Правила безпечного користування електронною скринькою
Травень 29, 2016

Урок 2 (неактуальна версія за старою програмою)

Тема: Надсилання, отримання, перенаправлення повідомлень

Мета :

  • навчальна:  осформувати в учнів навики роботи з електронною скринькою, створенням, надсиланням та перенаправленням електронних листів;
  • розвиваюча: розвивати в учнів логічне та творче мислення, науковий світогляд на основі знань про глобальну мережу Інтернет;
  • виховна:  виховувати охайність уважність, інформаційну культуру.

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор,  презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 7 КЛАС” Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

1) Привітання із класом

2) Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Обговорення:

  1. Яке призначення має електронна пошта?
  2. Що спільного і відмінного між звичайною поштою й електронною?
  3. Які переваги та недоліки має електронна пошта в порівнянні зі звичайною поштою?
  4. Скільки електронних поштових скриньок може мати користувач?
  5. Як записується адреса електронної пошти? Наведи приклади.
  6. У чому полягає сутність реєстрації користувача на поштовому сервері?

Практичне завдання

Один з учнів демонструє на головному комп’ютері (до якого підключено проектор) як зайти на поштову скриньку створену на попередньому уроці за допомогою поштового сервісу ukr.net 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується   проектор та мережа Інтернет)

  1. Як працювати з електронною скринькою?
  2. Як створити та надіслати електронного листа?
  3. Які дії можна виконувати з отриманими листами?

IV. Формування практичних умінь і навичок

Працюємо з комп’ютером

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Хід роботи

  1. Клас ділиться на дві групи по 4-6 чоловік (в залежності від наповнення класу) на чолі з капітанами.
  2. Вчитель роздає учасникам  команд текс поділений на 3-5 фрагментів відповідно.
  3. Кожен учень команди надсилає електронного листа зі своїм фрагментом в  тексті повідомлення на електронну адресу капітана (повідомляється капітаном).
  4. Завдання капітана поєднати фрагменти тексту за допомогою текстового редактора Word2010 та надіслати  на електронну пошту вчителя
  5. Команда яка швидше надішле текст оголошується переможцем змагання (враховується також правильність надісланого документу)

V. Підсумок уроку

Фронтальне опитування

  1. З якою метою вкладають файли до електронних листів?
  2. Як вкласти до електронного листа файл, який збережено на носії даних вашого комп’ютера?
  3. Як видалити з електронного листа помилково вкладений файл?
  4. Як зберегти на носії даних файл, укладений до електронного листа?
  5. Як відповісти на отриманого листа?
  6. Як переслати отриманого листа іншому адресату?

Рефлексія

Напишіть свої враження (за бажанням) від проведеного уроку на електронну пошту вчителя (що сподобалося, що ні, ваші побажання на наступні уроки)

VI. Домашнє завдання

Опрацювати відповідний параграф підручника п. 2 с. 13-15

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *