Текстовий документ та його об’єкти. Урок 10 (8 клас)

Практична робота №3 «Архівування та розархівування даних». Урок 9 (8 клас)
Практична робота №3 «Архівування та розархівування даних». Урок 9 (8 клас)
Жовтень 17, 2016
Створення, редагування та форматування таблиць та графічних об’єктів в текстовому документі. Урок 11 (8 клас)
Створення, редагування та форматування таблиць та графічних об’єктів в текстовому документі. Урок 11 (8 клас)
Жовтень 18, 2016

Урок 10

8 клас за новою програмою

Тема: Текстовий документ та його об’єкти. Створення, редагування та форматування списків. Додавання символів, формул в текстовий документ

Мета:

  • навчальна: ознайомити учнів з поняттям текстовий документ та його об’єкти, створення, редагування та форматування списків, додавання символів, формул в текстовий документ;
  • розвиваюча: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

“Текстовий документ та його об’єкти. Урок 10 (8 клас)” заблокована Текстовий документ та його об’єкти. Урок 10 (8 клас)Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 8 КЛАС” Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер) 8 клас»)

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Повторення (слайд 4):

  1. Як створювати, відкривати та зберігати текстовий документ?
  2. Як вводити текст з клавіатури з дотриманням правил орфографії, пунктуації?
  3. Як виділяти та вилучати, копіювати й переміщувати фрагменти тексту?
  4. Як форматувати символи та абзаци тексту?
  5. Як вставляти графічні об’єкти в текстовий документ?

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор)

  1. Які існують формати файлів текстових документів? (слайд 5-8)
  2. Як до тексту вставити символи, яких немає на клавіатурі? (слайд 9-12)
  3. Які типи списків можна створити в текстовому документі? (слайд 13-14)
  4. Як розмістити текст у кілька колонок? (слайд 15)
  5. Як додати формулу до текстового документа? (слайд 16-17)
  6. Як створювати та форматувати графічні об’єкти в середовищі текстового процесора? (слайд 18)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Створення нумерованого та маркованого списків (слайд 19)

У документі Підготовка реферату, що зберігається в папці Текстовий процесор, створіть нумерований список для списку друкованих видань та маркований список для списку основних понять, що розглядаються в рефераті.

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання на с. 49-50 підручника

Завдання 2. Стінна газета (слайд 20)

Подайте текст Пам’яті героїв Крут, що зберігається у файлі Історія папки Текстовий процесор, для розміщення на інформаційному історичному стенді у школі за таким макетом:

Завдання на с. 51 підручника

Завдання 3. Створення формули (слайд 21)

Створіть текстовий документ Формула, до якого вставте формулу.

Завдання на с. 52-53 підручника

Завдання 4. Створення зображення куба (слайд 22)

У новому документі Куб засобами текстового процесора створіть зображення куба. Додайте текстові написи для позначення вершин куба.

Завдання на с. 54 підручника

Завдання 5. Працюємо самостійно (слайд 23)

У папці Текстовий процесор/Формат розміщені текстові файли, що збережені в різних форматах. Вони містять однакові відомості. Порівняйте формат й обсяг кожного файла. Побудуйте для порівняння гістограму в середовищі табличного процесора, зробіть висновок. Завантажте в середовищі текстового процесора кожний із файлів, перегляньте та зробіть висновок.

Завдання на с. 59 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 24)

  1. Які розширення мають файли текстових форматів?
  2. Для чого можна використовувати списки при оформленні текстових даних?
  3. Які типи списків використовують у текстових документах?
  4. Як створити в текстовому документі кілька колонок?
  5. Як вставити до тексту символ, якого немає на клавіатурі?
  6. Як вставити формулу до текстового документа?
  7. Які параметри форматування зображень можна змінювати в текстовому процесорі?

Рефлексія (слайд 25-28)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 29)

Опрацювати параграф підручника п.7 с. 46-44

Завантажити конспекти в форматі docx ви можете з Google-диску:

Завантажити конспект уроку

Ви можете зберегти свій час на підготовку до уроків замовивши комплект презентацій
8 клас для супроводу уроків  

за ціною:

120 грн за комплект
(одна презентація коштує менше 2 грн)

Замовити комплект

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *