Створення, редагування та форматування таблиць та графічних об’єктів в текстовому документі. Урок 11 (8 клас)

“Текстовий документ та його об’єкти. Урок 10 (8 клас)” заблокована Текстовий документ та його об’єкти. Урок 10 (8 клас)
Текстовий документ та його об’єкти. Урок 10 (8 клас)
Жовтень 17, 2016
Практична робота №4 «Створення текстового документа, що містить об’єкти різних типів». Урок 12 (8 клас)
Практична робота №4 «Створення текстового документа, що містить об’єкти різних типів». Урок 12 (8 клас)
Жовтень 18, 2016

Урок 11

8 клас за новою програмою

Тема: Створення, редагування та форматування таблиць та графічних об’єктів в текстовому документі

Мета:

  • навчальна: навчити учнів створювати, редагувати та форматувати таблиці та графічні об’єкти в текстовому документі;
  • розвиваюча: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Створення, редагування та форматування таблиць та графічних об’єктів в текстовому документі. Урок 11 (8 клас)Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 8 КЛАС” Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер) 8 клас»)

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Онлайн тестування (слайд 4)

Перейти за посиланням для проходження тесту № 5: http://testinform.in.ua

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор)

  1. Як до текстового документа вставити таблиці? (слайд 5-6)
  2. Як редагувати та форматувати структуру таблиці? (слайд 7-8)
  3. Що таке недруковані знаки та як їх переглянути? (слайд 9)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Створення таблиці та налаштування ї властивостей (слайд 10)

Створіть документ з оголошенням про пошук господарів для цуценяти з використанням таблиці та зображення.

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання на с. 56-57 підручника

Завдання 2. Зміна вигляду документа в режимі відображення недрукованих символів (слайд 11)

Розпакуйте з архіву Історія розвитку обчислювальної техніки.7z, що зберігається в папці Забезпечення комп’ютера, файл Посилання на ресурси в Інтернеті.txt у власну папку.

Завдання на с. 58 підручника

Завдання 3. Працюємо в парах (слайд 12)

Чи можна вміст окремої клітинки таблиці відформатувати інакше, ніж інші частини таблиці? Обговоріть у парах.

Завдання на с. 59 підручника

Завдання 4. Працюємо в парах (слайд 12)

Чи можна визначити кращий спосіб створення таблиці засобами текстового процесора? Наведіть приклади ситуацій, коли доцільно надати перевагу конкретному способу. Обговоріть у парах.

Завдання на с. 59 підручника

Завдання 5. Працюємо самостійно (слайд 13)

Створіть документ Календар, у якому за допомогою інструментів креслення та встановлення властивостей таблиць у текстовому документі оформіть у вигляді таблиці календар на поточний місяць і внесіть до відповідних клітинок дні народження друзів і найбільш важливі події на місяць.

Завдання на с. 59 підручника

Завдання 5. Працюємо самостійно (слайд 14)

Подайте відомості, що збережені у файлі Винаходи українців у папці Текстовий процесор, у вигляді з п’яти рядків та п’яти стовпчиків такої структури:

Завдання на с. 59 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 15)

  1. Які існують інструменти для створення таблиці в текстовому документі й налаштування її властивостей?
  2. Коли на стрічці доступні вкладки Конструктор і Макет в області Табличні знаряддя?
  3. Як змінити обрамлення й заливку клітинок таблиці?
  4. Як можна додавати, видаляти та переміщувати рядки і стовпці таблиці?
  5. Як об’єднати кілька клітинок таблиці в одну?
  6. Які знаки називають недрукованими й чому?
  7. Як можна переглянути недруковані знаки в документі?

Рефлексія (слайд 16-19)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 20)

Опрацювати параграф підручника п.7 с. 56-60

Завантажити конспекти в форматі docx ви можете з Google-диску:

Завантажити конспект уроку

Ви можете зберегти свій час на підготовку до уроків замовивши комплект презентацій
8 клас для супроводу уроків  

за ціною:

120 грн за комплект
(одна презентація коштує менше 2 грн)

Замовити комплект

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *