Призначення й використання математичних і статистичних, функцій табличного процесора. Урок 52 (8 клас)

Абсолютні, відносні й мішані посилання на комірки та діапазони комірок. Урок 51 (8 клас)
Абсолютні, відносні й мішані посилання на комірки та діапазони комірок. Урок 51 (8 клас)
Грудень 6, 2016
“Призначення й використання логічних функцій табличного процесора. Умовне форматування. Урок 53 (8 клас)” заблокована Призначення й використання логічних функцій табличного процесора. Умовне форматування. Урок 53 (8 клас)
Призначення й використання логічних функцій табличного процесора. Умовне форматування. Урок 53 (8 клас)
Грудень 7, 2016

Урок 52

Тема: Призначення й використання математичних і статистичних, функцій табличного процесора

Мета :

  • навчальна: ознайомити з математичними та статистичні функції найчастіше використовуються в табличному процесорі;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 8 КЛАС” Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручника «Інформатика (Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.) 8 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Повторення (слайд 4):

  1. Як змінювати форматування таблиці?
  2. Як виконувати обчислення з числовими даними таблиці?
  3. Як здійснювати обчислення за допомогою вбудованих функцій?
  4. Що відбувається при копіюванні формул?

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор)

  1. Як додати до формули вбудовану функцію? (слайд 5-7)
  2. Які математичні та статистичні функції найчастіше використовуються? (слайд 8-9)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Створення формул з використанням функції для обчислення (слайд 10)

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання на с. 198-199 підручника

Завдання 2. Використання математичних функцій у формулах (слайд 11)

Завдання на с. 200 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 12)

  1. З яких компонентів складається функція при роботі в середовищі електронних таблиць?
  2. Які існують способи вставлення функцій до формули?
  3. Що може бути аргументом функції?
  4. Скільки аргументів може містити функція? Від чого залежить їх кількість?
  5. Наведіть приклади задач зі шкільних дисциплін, для розв’язуванння яких можна використати функції з категорії Математичні або Статистичні в середовищі табличного процесора.

Рефлексія (слайд 13)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 14)

Опрацювати параграф підручника п.29 с. 197-200

Ви можете зберегти свій час на підготовку до уроків замовивши комплект презентацій
8 клас для супроводу уроків  

за ціною:

120 грн за комплект
(одна презентація коштує менше 2 грн)

Замовити комплект

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *