Інформаційні системи як важливі складники й ознаки сучасного суспільства. Урок 2 (Інформатика 10-11 клас)
1 Грудня, 2018Загрози при роботі в Інтернеті та їх уникнення. Урок 4 (Інформатика 10-11 клас)
3 Грудня, 2018Урок 3
10 клас за новою програмою 2018
Тема: Людина в інформаційному суспільстві
Мета :
- навчальна: сформувати поняття інформаційного суспільства, інформаційної безпеки;
- розвиваюча: розвивати інформаційну культуру, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати, міркувати;
- виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 10 КЛАС” Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
(Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 10 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2018 www.orioncentr.com.ua, inf7-m.blogspot.com) 10 клас»)
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
- Привітання із класом (слайд 1)
- Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Пригадай (слайд 4):
- Які характеристики основних інформаційних процесів?
- Чим інформаційна культура відрізняється від цифрової компетентності?
- Які етапи становлення інформаційних технологій?
Онлайн тестування (слайд 5):
Перейти за посиланням для проходження тесту № 2 http://testinform.in.ua/category/10-11-klas/
IІІ. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор)
- Які ознаки інформаційного суспільства (слайд 6)
- Що таке інформаційна безпека (слайд 7-11)
- Що розуміють під захистом інформаційних даних (слайд 12-13)
- Як держава та людина мають піклуватися про інформаційну безпеку (слайд 14-15)
- Як забезпечити захист інформаційних даних окремої людини при роботі з інформаційною системою (слайд 16-17)
- Як зробити роботу в Інтернеті безпечною (слайд 18)
- Які характеристики має людина з критичним мисленням (слайд 19-20)
IV. Формування практичних умінь і навичок
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
Завдання 1. Достовірність даних (слайд 21)
Перевірте, чи можна довіряти відомостям про вплив генно-модифікованих організмів, які подані на сайті http://organic.ua/uk/2012/22/70-gmo-ta-ekologichna-katastrofa, за запропонованими критеріями.
Завдання на с. 32-33 підручника
Завдання 2. Інструменти для визначення неправдивих фото (слайд 22)
Створіть бібліотеку закладок для інструментів, які можна використати для визначення неправдивих повідомлень, фейкових зображень.
Завдання на с. 33 підручника
Завдання 1. Працюємо в парах (слайди 23)
Складіть інформаційну модель інформаційного суспільства за допомогою ключових слів-тегів. Обговоріть запропонований кожним список та визначте 10 спільних слів. Подайте свій список для спільного обговорення у класі. Визначте 5 тегів, які найчастіше зустрічаються у списках учнів класу.
Завдання на с.33 підручника
Завдання 7. Працюємо самостійно (слайд 24)
Знайдіть в Інтернеті відомості про:
- ставлення до гомеопатії;
- фактори що впливають на спортивні результати;
- варіанти створення прибуткового бізнесу в невеликому місті.
Доведіть, що знайденим відомостям можна довіряти.
Завдання на с.34 підручника
V. Підсумок уроку
Обговорюємо (слайд 25)
- Що являє собою інформація в інформаційному суспільстві?
- Як людина може обмежити негативний вплив інформаційного суспільства?
- Хто і яким чином має піклуватися про інформаційну безпеку?
- Як обмежити вплив інформаційних загроз, які виникають перед людиною?
- Якими якостями критичного мислення важливо оволодіти в інформаційному суспільстві?
- Коли і чому з’явилося поняття кібербезпеки?
Рефлексія (слайд 26-29)
- Що нового сьогодні дізналися?
- Чого навчилися?
- Що сподобалось на уроці, а що ні?
- Чи виникали труднощі?
VI. Домашнє завдання (слайд 30)
Опрацювати параграф підручника п.3