Введення та редагування тексту. Урок 12 (Інформатика 5 клас)

30 Березня, 2017
Текстовий документ та його об’єкти. Урок 11 (5 клас)
Текстовий документ та його об’єкти. Урок 11 (Інформатика 5 клас)
29 Березня, 2017
Форматування тексту. Урок 13 (5 клас)
Форматування тексту. Урок 13 (Інформатика 5 клас)
30 Березня, 2017
Текстовий документ та його об’єкти. Урок 11 (5 клас)
Текстовий документ та його об’єкти. Урок 11 (Інформатика 5 клас)
29 Березня, 2017
Форматування тексту. Урок 13 (5 клас)
Форматування тексту. Урок 13 (Інформатика 5 клас)
30 Березня, 2017

5 клас за новою програмою 2016 року для дітей які вивчали інформатику в 2-4 класах

Тема: Введення та редагування тексту

Мета:

  • навчальна: продовжити формувати вміння редагувати та форматувати текстові документи, удосконалювати вміння працювати з текстовим документом;
  • розвиваюча: розвивати інформаційну культуру, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати, міркувати;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Введення та редагування тексту. Урок 12 (5 клас)Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 5 КЛАС” Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com/)

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Пригадай (слайд 4):

  1. За якими правила слід вводити текст?
  2. Яких правил дотримуються під час редагування тексту?
  3. Алгоритм копіювання та переміщення текстових фрагментів у документі?

Онлайн тестування (слайд 5):

Перейти за посиланням для проходження тесту № 11 http://testinform.in.ua/category/5-klas/

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор, та матеріал підручника)

  1. Як вводити текст при роботі із текстовим процесором? (слайд 6-7)
  2. Як редагувати текст? (слайд 8-13)
  3. Як перевірити правопис і виправити помилки в текстовому документі? (слайд 14-16)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Редагування тексту (слайд 17)

Відредагуй текст, що зберігається у файлі Приказ­ки, так, щоб кожне прислів’я починалося з нового абзацу.

Завдання на с. 90 підручника

Завдання 2. Інструмент Правка документа (слайд 18)

Виправ за допомогою інструмента Правопис і граматика помилки в тексті документа Комп’ютери, що містить слова, записані різними мовами.

Завдання на с. 90-91 підручника

Завдання 3. Буфер обміну (слайд 19)

У файлі Козак склади текст пісні за зраз­ком, використовуючи буфер обміну.

Завдання на с. 91 підручника

Завдання 4. Слова-загадки (слайд 20)

Із поданого списку слів, які записані за допомогою літер та чисел і збережені у файлі Слова-загадки в папці Текстові документи, утвори слова-відгадки за запропонованим зразком.

Ззуб — тризуб

Завдання на с.91 підручника

Завдання 5. Працюємо в парах (слайди 21)

Пограйте у гру «Запитання-відповідь». Для цього по черзі по­ставте одне одному запитання про правила введення тексту в середовищі текстового процесора.

Приклад запитання: «Як почати введення тексту з нового абзацу?»

Відповідь: «На кла­віатурі натиснути клавішу Enter».

За кожну правильну відповідь нараховуйте 1 бал. Виграє той, хто набере більшу кількість ба­лів. Правильність відповіді підтверджуйте виконанням дії на комп’ютері.

Завдання на с.92 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 22)

  1. Чи допоможе знання української мови грамотно вводити тексти в середовищі текстового процесора? Поясни відповідь.
  2. Як можна виправляти помилки в текстовому документі? Назви два способи.
  3. Які дії виконують під час редагування тексту? Які з них можна виконати автоматично в середовищі текстового процесора?
  4. Які дії можна виконувати з фрагментами тексту?
  5. Чи завжди можна довіряти результатам автоматизованої перевірки правопису в текстовому документі? Наведи аргументи.
  6. У чому полягають особливості використання буфера обміну в середовищі програм пакету Microsoft Office?

Рефлексія (слайд 23-26)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 27)

Опрацювати параграф підручника п.12

Шановні колеги, не забувайте, що ви не маєте права на розповсюдження або використання в комерційних цілях даних розробок уроків та презентацій

Завантажити конспект Завантажити презентацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введення та редагування тексту. Урок 12 (Інформатика 5 клас)
Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте свою згоду на роботу з цими файлами.
Політика конфіденційності