Урок 14. Етапи розробки презентації. Вимоги до презентації

Урок 13. Об’єкти презентації та засоби управління її демонстрацією
Червень 6, 2018
Урок 15. Налаштування показу презентацій
Червень 6, 2018

Урок 14 (web-версія конспекту без зображень)

6 клас за новою програмою 2017 року

Тема: Етапи розробки презентації. Вимоги до презентації

Мета :

  • навчальна: навчити учнів створювати презентації за допомогою редактора презентацій Microsoft PowerPoint;
  • розвиваюча: розвивати інформаційну культуру, логічне мислення, пам'ять; формувати вміння узагальнювати, міркувати;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 6 КЛАС" Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 6 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2017 www.orioncentr.com.ua, inf6-m.blogspot.com) 6 клас») 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Пригадай (слайд 4):

  1. Які програми використовують для створення презентацій?
  2. Які об’єкти можуть розміщуватися на слайдах презентації?
  3. Як обирати макет слайдів до презентації?
  4. Як зберегти презентацію в різних форматах?

2. Онлайн тестування (слайд 4):

Перейти за посиланням для проходження тесту № 7: http://testinform.in.ua/category/6-klas/

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор, та матеріал підручника)

За якими етапами створюють презентацію? (слайд 6-7)

Створення якісної презентації складається з таких етапів:

  1. Визначення мети та умов представлення презентації.
  2. Складання плану презентації.
  3. Розробка сценарію.
  4. Пошук, збирання і підготовка матеріалів.
  5. Створення презентації.
  6. Апробація презентації та внесення коректив.

Під час створення презентації слід враховувати:

  • мету – точність з визначення суті того, що потрібно донести до аудиторії, та конкретизації фактів і форм їх подання для відповідної аргументації;
  • аудиторію, для якої створюється презентація: вік, навчальні та пізнавальні інтереси, психологічні особливості тощо;
  • приміщення, де планується демонстрація, та його обладнання.

Як створити якісну презентацію? (слайд 8-11)

Загальні рекомендації щодо наповнення слайдів та оформлення презентацій.

  • Кожен слайд має відображати одну думку.
  • Заголовки мають бути короткими, привертати увагу аудиторії та узагальнювати головну думку.
  • У заголовках слід використовувати великі і малі літери.
  • Текст пояснень має бути коротким і складатися із простих речень.
  • Усього на слайді зазначають не більше ніх 6-8 рядків тексту.
  • Дієслова використовують в одній часовій формі.
  • Слайди роблять не занадто яскравими.
  • Тло має бути нейтральним, домінуючим має бути зміст слайда.
  • Кількість блоків, що відображають графічні чи статистичні дані, - у межах 1-4.
  • Підписи до ілюстрацій доцільно розміщувати знизу.
  • Усі слайди презентації мають бути витримані в одному стилі.
  • Для використання цитат, графіків, зображень із зовнішніх джерел потрібно вказувати посилання.

Загальні критерії оцінювання презентації.

Зміст

  • Чи є презентація чітко спланованою, доступною, цікавою для аудиторії?
  • Наскільки достовірною є інформація? Чи є достатньо кількість використаних джерел для обґрунтування поданих даних?
  • Чи зазначені повідомлення є актуальними та практично значущими для аудиторії?
  • Чи грамотно викладено дані?
  • Чи є відповідні висновки, рекомендації?

Дизайн

  • Чи сприяє легкості читання та сприймання змісту презентації добір шрифтів і розмір символів?
  • Чи відповідає змісту та є психологічно комфортним обране тло?
  • Чи використовуються зображення у презентації? Чи подані зображення опрацьовано належним чином? Чи є доповненням змісту використані зображення?
  • Чи використовуються діаграми, графіки, схеми? Наскільки доцільним є вибір?
  • Наскільки доцільно використані можливості анімації?
  • Чи раціонально обрано кількість слайдів презентації для розкриття її змістової частини відповідно до мети її створення?

Як у вигляді презентації створити власну історію? (слайд 12-13)

Сторітеллінг – це технологія створення розповіді за допомогою спеціальної програми (від англ. Story – історія, to tell – розповідати, розповідь – telling).

При створенні плану історії можна дотримуватися такого алгоритму:

  1. Обрати героя.
  2. Обрати умови, у яких він буде жити й діяти.
  3. Обрати проблему, яку він хоче вирішити.
  4. Визначити умови, які йому заважають досягти мети і з якими він має боротися.
  5. Обрати засоби, якими він досягатиме мети.
  6. Описати дії героя для досягнення мети.

IV. Формування практичних умінь і навичок

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання 1. Призначення презентацій (слайд 14)

Завантаж три презентації, що зберігаються в папці Презентації, та визнач мету їх створення.

Завдання на с. 86 підручника

Завдання 2. Планування презентації (слайд 15)

Склади план майбутньої презентації Рідне місто в паперовому варіанті..

Завдання на с. 87 підручника

Завдання 3. Історія про білочку (слайд 16)

Сплануй і підготуй матеріали для створення історії у вигляді презентації для дітей 5 років за текстом Мамина казка про Білочку, який збережений у файлі Казка в папці Презентації.

Завдання на с. 788-89 підручника

Завдання 5. Міркуємо (слайд 17)

Знайди в Інтернеті відомості, добери потрібні зображення та сплануй презентацію про права дитини для виступу перед своїми однокласниками.

Завдання на с. 90 підручника

Завдання 1. Працюємо в парах (слайди 18)

Обговоріть вимоги до презентацій. Чому важливо сформувати мету створення презентації? Від чого вона залежить?

Завдання на с. 89 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 19)

  1. Якими бувають презентації?
  2. З яких етапів складається створення презентації?
  3. Чому планування презентації починається з визначення мети її створення?
  4. Чому важливо знати, для кого ти створюєш презентацію?

Рефлексія (слайд 20-23)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 24)

Опрацювати параграф підручника п.11

Завантажити



Ви можете зберегти свій час на підготовку до уроків замовивши комплект презентацій
6 клас за новою програмою 2017 року для супроводу уроків  

за ціною:

70 грн за комплект
(одна презентація коштує  2 грн)

Замовити комплект

також для використанні на уроках розроблено сервіс для проведення онлайн-тестування