Вставлення малюнків із файлу до текстового документа та їх форматування. Урок 14 (Інформатика 5 клас)

30 Березня, 2017
Форматування тексту. Урок 13 (5 клас)
Форматування тексту. Урок 13 (Інформатика 5 клас)
30 Березня, 2017
Додавання, редагування та форматування таблиць. Урок 15 (5 клас)
Додавання, редагування та форматування таблиць. Урок 15 (Інформатика 5 клас)
31 Березня, 2017
Форматування тексту. Урок 13 (5 клас)
Форматування тексту. Урок 13 (Інформатика 5 клас)
30 Березня, 2017
Додавання, редагування та форматування таблиць. Урок 15 (5 клас)
Додавання, редагування та форматування таблиць. Урок 15 (Інформатика 5 клас)
31 Березня, 2017

5 клас за новою програмою 2016 року для дітей які вивчали інформатику в 2-4 класах

Тема: Вставлення малюнків із файлу до текстового документа та їх форматування. Сторінки документа та їх форматування

Мета:

  • навчальна: сформувати вміння працювати з графічними об’єктами у текстовому документі: вставляти, групувати, вирівнювати, переміщати, обертати, міняти розмір та положення відносно тексту; використовувати нумерацію сторінок в текстовому документі;
  • розвиваюча: розвивати інформаційну культуру, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати, міркувати;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Вставлення малюнків із файлу до текстового документа та їх форматування. Сторінки документа та їх форматування. Урок 14 (5 клас)Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 5 КЛАС” Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Пригадай (слайд 4):

  1. Графічні об’єкти, які ти вмієш вставляти до текстового документа?
  2. Як вставити зображення до текстового документа?

Онлайн тестування (слайд 5):

Перейти за посиланням для проходження тесту № 13 http://testinform.in.ua/category/5-klas/

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор)

  1. Як вставити малюнок до текстового документа? (слайд 6)
  2. Які параметри форматування зображень можна змінювати? (слайд 7-11)
  3. Як пронумерувати сторінки текстового документа? (слайд 12-13)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Вставлення зображення (слайд 14)

До документа Здоров’я, що зберігається в папці Текстові документи, встав зображення з файла Хліб.png, що зберігається в тій самій папці.

Завдання на с. 104-105 підручника

Завдання 2. Форматування зображень (слайд 15)

До текстового файла Кий встав зображення з файла Ладдя.jpg, що зберігаєть­ся в папці Текстові документи. Зміни взаємне розташування зображень і тексту за зразком.

Завдання на с. 105 підручника

Завдання 3. Символіка (слайд 16)

Відкрий файл Символіка, що зберігається в папці Текстовий процесор. До тексту, що міститься в документі, додай зображення та розмісти їх за зразком. Потрібні зображення містяться в папці Текстові документи\Символіка.

Завдання на с. 106 підручника

Завдання 4. Міркуємо (слайд 17)

Щороку в класі ви разом святкуєте Новий рік. Ти з однокласниками вирішив підготувати запрошення. Визнач, які зміни потрібно здійснити, щоб запрошення на малюнку, було актуальним. Доповни можливі способи підготовки зображення.

Завдання на с.107 підручника

Завдання 5. Працюємо в парах (слайди 18)

Марина планує до тексту реферату про головні винаходи люд­ства доби кам’яного й мідно-бронзового віків додати зобра­ження винаходів так, щоб поряд із зображенням був текст. Обговоріть, які дії має виконати дівчинка для цього, якщо реферат збережено в текстовому файлі Реферат, а потрібне зображення — у файлі Винахід.jpg.

Завдання на с.106 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 19)

  1. Які графічні об’єкти можна вставляти в текстовий документ? Які інструменти текстового процесора використовують для цього?
  2. Значення яких параметрів форматування зображення в тексті можна змінювати?
  3. Як можна змінити розміри вставленого до тексту зображення?
  4. Якими способами можна змінити розміщення вставленого зображення відносно тексту?
  5. Поясни відмінність таких властивостей зображення, як контрастність і яскравість.
  6. У яких випадках доцільно нумерувати сторінки текстового документа?

Рефлексія (слайд 20-23)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 24)

Опрацювати параграф підручника п.14

Шановні колеги, не забувайте, що ви не маєте права на розповсюдження або використання в комерційних цілях даних розробок уроків та презентацій

Завантажити конспект Завантажити презентацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вставлення малюнків із файлу до текстового документа та їх форматування. Урок 14 (Інформатика 5 клас)
Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте свою згоду на роботу з цими файлами.
Політика конфіденційності