Додавання, редагування та форматування таблиць. Урок 15 (Інформатика 5 клас)

31 Березня, 2017
Вставлення малюнків із файлу до текстового документа та їх форматування. Сторінки документа та їх форматування. Урок 14 (5 клас)
Вставлення малюнків із файлу до текстового документа та їх форматування. Урок 14 (Інформатика 5 клас)
30 Березня, 2017
Друкування документа. Урок 16 (5 клас)
Друкування документа. Урок 16 (Інформатика 5 клас)
31 Березня, 2017
Вставлення малюнків із файлу до текстового документа та їх форматування. Сторінки документа та їх форматування. Урок 14 (5 клас)
Вставлення малюнків із файлу до текстового документа та їх форматування. Урок 14 (Інформатика 5 клас)
30 Березня, 2017
Друкування документа. Урок 16 (5 клас)
Друкування документа. Урок 16 (Інформатика 5 клас)
31 Березня, 2017

5 клас за новою програмою 2016 року для дітей які вивчали інформатику в 2-4 класах

Тема: Додавання, редагування та форматування таблиць

Мета:

  • навчальна: навчити учнів створювати, редагувати та форматувати таблиці в текстовому документі;
  • розвиваюча: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Додавання, редагування та форматування таблиць. Урок 15 (5 клас)Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 5 КЛАС” Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Пригадай (слайд 4):

  1. Які об’єкти тобі траплялися в текстових документах?

Онлайн тестування (слайд 5):

Перейти за посиланням для проходження тесту № 14 http://testinform.in.ua/category/5-klas/

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор)

  1. Як до текстового документа вставити таблиці? (слайд 6-8)
  2. Як редагувати та форматувати структуру таблиці? (слайд 9-11)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Вправа 1. Створення таблиці (слайд 12)

Додати таблицю розміром 5 рядків та 4 стовпчики за допомогою виділення мишею потрібної кількості комірок.

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Вправа 2. Створення таблиці (слайд 13)

Додати таблицю розміром 10 рядків та 15 стовпчиків обравши вказівку Вставити таблицю та вказавши потрібну кількість стовпців і рядків у вікні Вставлення таблиці.

Вправа 3. Створення таблиці (слайд 14)

Додати таблицю розміром 3 на 3 використавши інструменти для малювання таблиці.

Вправа 4. Форматування та редагування таблиці (слайд 15)

  • Завдання 1. Застосувати до останньої таблиці одне з стильових оформлень з бібліотеки стилів.
  • Завдання 2. Змінити напрямок тексту в останньому рядку таблиці.
  • Завдання 3. Поєднати клітинки першого рядка таблиці.
  • Завдання 5. Працюємо самостійно (слайд 16)

Створити таблицю одним будь-яким із способів за зразком (стильове оформлення обрати самостійно)

  • Завдання 6. Працюємо в парах (слайди 17)

Чи можна перемістити до іншого місця вставлену в документ таблицю? Як це зробити? Чи можна перемістити частину таблиці? Обговоріть у парах.

Завдання на с.116 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 18)

  1. У яких випадках дані зручно подавати в таблиці?
  2. Які таблиці тобі траплялися у школі? Для чого їх використовували?
  3. Коли варто використовувати кожний з різних способів створення таблиці?
  4. Коли на стрічці доступні вкладки Конструктор і Макет в області Табличні знаряддя?
  5. Як змінити обрамлення й заливку клітинок таблиці?
  6. Як можна додавати, видаляти та переміщувати рядки і стовпці таблиці?
  7. Навіщо об’єднують кілька клітинок в одну та як це зробити?

Рефлексія (слайд 19-22)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 23)

Опрацювати параграф підручника п.15

Шановні колеги, не забувайте, що ви не маєте права на розповсюдження або використання в комерційних цілях даних розробок уроків та презентацій

Завантажити конспект Завантажити презентацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додавання, редагування та форматування таблиць. Урок 15 (Інформатика 5 клас)
Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте свою згоду на роботу з цими файлами.
Політика конфіденційності