Інформаційні технології та процеси. Урок 2 (Інформатика 5 клас)
27 Березня, 2017Складові персонального комп’ютера. Практична робота №1. Урок 4 (Інформатика 5 клас)
27 Березня, 20175 клас за новою програмою 2016 року для дітей які вивчали інформатику в 2-4 класах
Тема: Різновиди комп’ютерів
Мета:
- навчальна: ознайомити учнів з видами сучасних персональних комп’ютерів;
- розвиваюча: розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати;
- виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 5 КЛАС” Морзе Н.В. та ін..
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
(Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com/)
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
- Привітання із класом (слайд 1)
- Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Пригадай (слайд 4):
- Чим можна комп’ютер використовувати замість телевізора, мобільного телефону, калькулятора?
- Що твої батьки, друзі, знайомі вміють роботи на комп’ютері?
- Які комп’ютерні презентації ти створював і в якій програмі?
- Що спільного та відмінного між правилами безпечного переходу вулиці й роботи з комп’ютером?
Онлайн тестування (слайд 5):
Перейти за посиланням для проходження тесту № 2 http://testinform.in.ua/category/5-klas/
III. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор)
- Якими пристроями користуються для реалізації інформаційних процесів (слайд 6-10)
IV. Формування практичних умінь і навичок
Завдання 1. Види персональних комп’ютерів (слайд 11)
У презентації Види комп’ютерів зміни заголовки слайдів відповідно до видів комп’ютерів, зображення яких розміщено на кожному слайді.
Завдання на с. 19 підручника
Завдання 2. Субтитри (слайд 12)
До відео про безпечну роботу за комп’ютером створи субтитри та доповни ними презентацію Правила. (Посилання на відео https://www.youtube.com/watch?v=jbV5dGvJWyo#t=44)
Завдання на с. 20 підручника
Завдання 3. Працюємо в парах (слайди 13)
Обговоріть які з видів сучасних комп’ютерів використовуються в комп’ютерному класі, які ви використовуєте вдома
Завдання на с. 20-21 підручника
Завдання 4. Міркуємо (слайди 14)
Опиши дії, які ти зможеш виконувати на комп’ютері:
а) стаціонарному;
б) планшетному;
в) кишеньковому.
Для цього скористайся допоміжним списком дій:
- читати книги статті;
- вводити текст;
- робити замітки;
- працювати в мережі Інтернет;
- орієнтуватися на місцевості
- дивитися фільми та кліпи;
- гратися в улюблені ігри;
- слухати музику.
Завдання на с. 21-22 підручника
V. Підсумок уроку
Обговорюємо (слайд 15)
- Яких правил слід дотримуватись для безпечної роботи з персональним комп’ютером?
- Які персональні комп’ютери використовують твої рідні, знайомі?
- Що спільного мають та чим відрізняються стаціонарні та портативні комп’ютери?
- Чим корисні мобільні пристрої людям різних професій? Обґрунтуй свою думку.
- Наведи приклади з життя, коли тобі доводилося спостерігати за роботою людей, які використовували різні види персональних комп’ютерів у своїй професійній діяльності.
Рефлексія (слайд 16-19)
- Що нового сьогодні дізналися?
- Чого навчилися?
- Що сподобалось на уроці, а що ні?
- Чи виникали труднощі?
VI. Домашнє завдання (слайд 20)
Опрацювати параграф підручника п.3