Розв’язування компетентнісних завдань. Урок 60 (Інформатика 9 клас)
19 Жовтня, 2017Узагальнення та систематизація вивченого з курсу Інформатика 9 клас. Урок 69 (Інформатика 9 клас)
19 Жовтня, 20179 клас за новою програмою
Тема: Виконання колективного навчального проекту
Мета:
- навчальна: формування в учнів уявлення про розв’язування задач компетентнісного змісту, формування предметних ІКТ-компетентностей; навчити працювати в групі, виконувати проектні завдання;
- розвиваюча: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
- виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 9 КЛАС” Морзе Н.В. та ін..
Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
(Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 9 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2017 www.orioncentr.com.ua, inf9-m.blogspot.com)
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
- Привітання із класом (слайд 1)
- Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Починаючи роботу над проектом (слайд 4-13)
III. Формування практичних умінь і навичок
- Об’єднатися у групи по 3-4 учні.
- Обрати один з варіантів тем для проекту поданий в підручнику на с. 206-207 або придумати свою тему узгодивши її з вчителем.
- Протягом наступних 7 уроків виконати даний проект.
- На 8-му уроці відбудеться захист виконаних проектів.
- Матеріали свого дослідження подайте у вигляді сайта, структуру та спосіб його створення оберіть самостійно.
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
Перелік тем навчальних проектів (слайд 14-15)
- Сучасні інформаційні технології у професійній діяльності: як вони змінюють професію.
- Комп’ютер майбутнього: перші кроки чи далекі перспективи.
- Програми для роботи з текстом: чи є альтернатива.
- Надбудови табличного процесора: користь для користувача чи зайвий застосунок.
- Редактори комп’ютерної графіки: нові інструменти для майбутнього художника.
- Фрактали – це математика чи інформатика.
- Вікісайти: основи конструювання та приклади застосувань.
- Офіс 365: сховище чи онлайнові офісні програми.
- Робототехніка: як знання інформатики допоможуть керувати роботом.
- 3D-моделювання: програми та реалізація.
Завдання на с. 206-207 підручника
IV. Домашнє завдання (слайд 10)
Виконати проект на обрану тему
Шановні колеги, не забувайте, що ви не маєте права на розповсюдження або використання в комерційних цілях даних розробок уроків та презентацій
✕