
Об’єкти електронної таблиці, їх властивості. Урок 8 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 2018
Типи даних: число, текст, формула. Урок 10 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 20187 клас за новою програмою 2016 року для дітей які вивчали інформатику в 2-4 класах
Тема: Адресація в середовищі табличного процесора. Іменовані комірки і діапазони.
Мета:
- навчальна: навчити учнів редагувати дані в електронних таблицях;
- розвиваюча: розвиток логічного мислення, креативності; уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;
- виховна: виховувати охайність уважність, інформаційну культуру.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 7 КЛАС” Морзе Н.В. та ін..
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас»)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
- Привітання із класом (слайд 1)
- Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Опитування (слайд 4):
- Поясни, що таке електронна таблиця. Чим електронні таблиці відрізняються від друкованих?
- Представники яких професій найчастіше використовують табличний процесор?
- Які елементи містить вікно програми Microsoft Excel?
- З якими основними об’єктами можна працювати в середовищі табличного процесора?
- Як можна виділити клітинку та внести зміни до її вмісту?
- Як переміщуватися по електронній таблиці?
Онлайн тестування (слайд 5):
Перейти за посиланням для проходження тесту № 13: http://testinform.in.ua
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор та мережа Інтернет)
- Як створити комп’ютерну модель таблиці? (слайд 6-7)
- Як виділити діапазон клітинок? (слайд 8)
- Як застосувати засіб автозаповнення для введення даних? (слайд 9)
- Як копіювати та переміщувати клітинки та діапазони клітинок? (слайд 10)
- Які особливості редагування структури таблиці? (слайд 11)
IV. Формування практичних умінь і навичок
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
Завдання 1. Працюємо у парах (слайд 12)
Висловте припущення, у яких випадках може виникнути потреба внесення змін до електронної таблиці. Яких саме змін? Назвіть дві причини. Обговоріть у парі
Завдання 2. Путівки (слайди 13)
Введи за зразком текстові та числові дані Путівки.xlsx, що зберігається у папці D:/7 клас/Електронні таблиці, для обліку кількості путівок, проданих туристичною фірмою. Деякі числові дані слід скопіювати з відповідних аркушів таблиці.
Хід роботи с. 157-158 підручника
Завдання 3. Продаж путівок (слайди 14)
Внеси до таблиці про продаж туристичних путівок, що зберігається у файлі Путівки.xlsx, зміни про продаж путівок у квітні місяці: до Хургади – на 125, до Англії – на 67, до Херсона – на 23.
Хід роботи с.158 підручника
Завдання 4. Пристрої (слайди 15)
Відредагуй за зразком дані таблиці Пристрої.xlsx, що зберігається в папці D:/7 клас/Електронні таблиці, для визначення кількості й типів пристроїв, якими користуються учні твого класу та порівняння із даними по Україні
Хід роботи с.158-159 підручника
V. Підсумок уроку
Повторюємо (слайд 16)
- Дані якого типу можна вводити до клітинок електронної таблиці?
- Як виділити діапазон клітинок у середовищі табличного процесора?
- Для чого використовують засіб автозаповнення?
- Які операції редагування можна виконувати в середовищі табличного процесора?
- Як переміщувати та копіювати дані в середовищі табличного процесора?
- Які дії можна виконувати з аркушами робочої книги?
Рефлексія (слайд 17-20)
- Що нового сьогодні дізналися?
- Чого навчилися?
- Що сподобалось на уроці, а що ні?
- Чи виникали труднощі?
VI. Домашнє завдання (слайд 21)
Опрацювати параграф підручника п.22