Адресація в середовищі табличного процесора. Урок 9 (Інформатика 7 клас)

4 Вересня, 2018
Табличний процесор, його призначення. Об’єкти електронної таблиці, їх властивості. Урок 8 (7 клас)
Об’єкти електронної таблиці, їх властивості. Урок 8 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 2018
Типи даних: число, текст, формула. Уведення даних до комірок. Редагування, копіювання, переміщення й вилучення даних. Урок 10 (7 клас)
Типи даних: число, текст, формула. Урок 10 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 2018
Табличний процесор, його призначення. Об’єкти електронної таблиці, їх властивості. Урок 8 (7 клас)
Об’єкти електронної таблиці, їх властивості. Урок 8 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 2018
Типи даних: число, текст, формула. Уведення даних до комірок. Редагування, копіювання, переміщення й вилучення даних. Урок 10 (7 клас)
Типи даних: число, текст, формула. Урок 10 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 2018

7 клас за новою програмою 2016 року для дітей які вивчали інформатику в 2-4 класах

Тема: Адресація в середовищі табличного процесора. Іменовані комірки і діапазони.

Мета:

  • навчальна: навчити учнів редагувати дані в електронних таблицях;
  • розвиваюча: розвиток логічного мислення, креативності; уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;
  • виховна: виховувати охайність уважність, інформаційну культуру.

Адресація в середовищі табличного процесора. Іменовані комірки і діапазони. Урок 9 (7 клас)Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 7 КЛАС” Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас»)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Опитування (слайд 4):

  1. Поясни, що таке електронна таблиця. Чим електронні таблиці відрізняються від друкованих?
  2. Представники яких професій найчастіше використовують табличний процесор?
  3. Які елементи містить вікно програми Microsoft Excel?
  4. З якими основними об’єктами можна працювати в середовищі табличного процесора?
  5. Як можна виділити клітинку та внести зміни до її вмісту?
  6. Як переміщуватися по електронній таблиці?

Онлайн тестування (слайд 5):

Перейти за посиланням для проходження тесту № 13: http://testinform.in.ua

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор та мережа Інтернет)

  1. Як створити комп’ютерну модель таблиці? (слайд 6-7)
  2. Як виділити діапазон клітинок? (слайд 8)
  3. Як застосувати засіб автозаповнення для введення даних? (слайд 9)
  4. Як копіювати та переміщувати клітинки та діапазони клітинок? (слайд 10)
  5. Які особливості редагування структури таблиці? (слайд 11)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання 1. Працюємо у парах (слайд 12)

Висловте припущення, у яких випадках може виникнути потреба внесення змін до електронної таблиці. Яких саме змін? Назвіть дві причини. Обговоріть у парі

Завдання 2. Путівки (слайди 13)

Введи за зразком текстові та числові дані Путівки.xlsx, що зберігається у папці D:/7 клас/Електронні таблиці, для обліку кількості путівок, проданих туристичною фірмою. Деякі числові дані слід скопіювати з відповідних аркушів таблиці.

Хід роботи с. 157-158 підручника

Завдання 3. Продаж путівок (слайди 14)

Внеси до таблиці про продаж туристичних путівок, що зберігається у файлі Путівки.xlsx, зміни про продаж путівок у квітні місяці: до Хургади – на 125, до Англії – на 67, до Херсона – на 23.

Хід роботи с.158 підручника

Завдання 4. Пристрої (слайди 15)

Відредагуй за зразком дані таблиці Пристрої.xlsx, що зберігається в папці D:/7 клас/Електронні таблиці, для визначення кількості й типів пристроїв, якими користуються учні твого класу та порівняння із даними по Україні

Хід роботи с.158-159 підручника

V. Підсумок уроку

Повторюємо (слайд 16)

  1. Дані якого типу можна вводити до клітинок електронної таблиці?
  2. Як виділити діапазон клітинок у середовищі табличного процесора?
  3. Для чого використовують засіб автозаповнення?
  4. Які операції редагування можна виконувати в середовищі табличного процесора?
  5. Як переміщувати та копіювати дані в середовищі табличного процесора?
  6. Які дії можна виконувати з аркушами робочої книги?

Рефлексія (слайд 17-20)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 21)

Опрацювати параграф підручника п.22

Шановні колеги, не забувайте, що ви не маєте права на розповсюдження або використання в комерційних цілях даних розробок уроків та презентацій

Завантажити конспект Завантажити презентацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Адресація в середовищі табличного процесора. Урок 9 (Інформатика 7 клас)
Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте свою згоду на роботу з цими файлами.
Політика конфіденційності