Розв’язок олімпіадної задачі з програмування “Лелеки”

Розв’язок олімпіадної задачі з програмування “Площа”
18 Листопада, 2019
Відкриття та збереження документу. Виділення фрагментів тексту Word 2016
18 Листопада, 2019

Розв'язок олімпіадної задачі пробного туру з програмування 2019 року "Лелеки"

Використовується мова програмування Python 3

Правильність розв'язку - 100/100

Лелеки

Степан і Марися після пар прийшли в зоопарк. Найбільше Степану сподобалися лелеки. Він був вражений їх здатністю спати на одній нозі. У вольєрі знаходяться декілька лелек. Деякі з них стоять на двох ногах, деякі - на одній. Коли лелека стоїть на одній нозі, то іншу її ногу не видно. Степан перерахував видимі ноги всіх лелек, і у нього вийшло число a.

Через кілька хвилин до вольєра підійшла Марися. За цей час деякі лелеки могли поміняти позу, тому Степан запропонував їй наново перерахувати видимі ноги лелек. Коли Марися це зробила, у неї вийшло число b.

Вийшовши із зоопарку, Степан з Марисею зацікавилися, скільки ж усього лелек було у вольєрі. Незабаром вони зрозуміли, що однозначно визначити це число можна не завжди. Тепер вони хочуть зрозуміти, яка мінімальна і яка максимальна кількість лелек могла бути у вольєрі.

Потрібно написати програму, яка за заданими числах a і b виведе мінімальну та максимальну кількість лелек, яка могла бути в вольєрі.

Формат вхідних даних:

Два цілих числа a і b, розділених рівно одним пробілом (1 ≤ a ≤ 109, 1 ≤ b ≤ 109).

Формат вихідних даних:

Виведіть два цілих числа, розділених пробілом — мінімальне і максимальне число лелек, яке могло бути у вольєрі. Гарантується, що хоча б один варіант відповіді існує.

Пояснення до прикладів:

В наведеному прикладі можливі такі варіанти:

  1. У вольєрі дві лелеки. Коли Степан рахував ноги, одна лелека стояла на двох ногах, а інша — на одній. Степан нарахував три ноги. Когда Марися рахувала ноги, обидві лелеки стояли на двох ногах, Марися нарахувала чотири ноги.
  2. У вольєрі три лелеки. Коли Степан рахував ноги, усі лелеки стояли на одній нозі, Степан нарахував три ноги. Коли Марися рахувала ноги, одна лелека стояла на двох ногах, а ще дві — на одній. Марися нарахувала чотири ноги.

Examples

Input

3 4

Output

2 3

Обмеження

Full score: 100

Time limit: 100 ms

Real time limit: 5 s

Memory limit: 64M

Розв'язок

a, b = map(int, input().split())
if a<b:
    min=a
    max=b
else:
    min=b
    max=a
print(max//2+max%2, min)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *