Введення та редагування тексту Word 2016

25 Листопада, 2019
Розв’язок задачі з програмування Шкільна алгебра
21 Листопада, 2019
Форматування тексту Word 2016
2 Грудня, 2019
Розв’язок задачі з програмування Шкільна алгебра
21 Листопада, 2019
Форматування тексту Word 2016
2 Грудня, 2019

Це другий урок з циклу уроків по Microsoft Word 2016.

На цьому занятті будуть розглянуті наступні питання:

  1. Введення тексту.
  2. Редагування тексту.
  3. Перевірка правопису.

При роботі з текстом текст умовно розділяється на основний текст та заголовок. Зараз ми розглянемо саме основні правила введення основного тексту.

Введення тексту.

  1. В Microsoft Word 2016 перенесення слів в реченні на новий рядок відбувається автоматично і для цього не потрібно виконувати ніяких додаткових дій. Речення при досягненні певної довжини автоматично переноситься на новий рядок.
  2. Для відокремлення нового абзацу використовується клавіша Enter.
  3. Не обов’язково використовувати клавішу Shift для виділення великої літери в першому слові нового речення після крапки або нового абзацу, Microsoft Word 2016 виконує автоматичну заміну першої літери на велику. Якщо ж нам треба використати велику літеру в середині речення (наприклад для друкування імені чи прізвища) то ми використовуємо саме клавішу Shift а не клавішу Caps Lock.
  4. Між словами в реченні натискаємо лише 1 раз клавішу пропуск (не потрібно натискати 2 або більше рази пропуск для кращої візуалізації тексту)

Редагування тексту.

До редагування тексту відноситься виправлення помилок, копіювання, видалення та переміщення фрагментів тексту.

Виправлення помилок.

При виправленні помилок та видаленні зайвих символів в слові дуже важливим є поточне розташування курсора.

Курсор – це вертикальна позначка, що блимає і розташована в тексті.

При видаленні символів можливі два варіанти:

  1. Якщо потрібно видалити символ, що стоїть перед курсом, то ми застосовуємо клавішу Backspace.
  2. Якщо на потрібно видалити символ, що стоїть після курсора, то ми застосовуємо клавішу Delete.

Копіювання, переміщення та видалення фрагментів тексту.

Перед тим як виконати дані дії з фрагментами тексту їх потрібно виділити. На минулому занятті ми вже розглядали основні способи виділення фрагментів тексту (виділення одного слова, речення, абзацу чи всього документа). Сьогодні ми ще розглянемо два способи по виділенню частини речення а не всього речення повністю.

  1. За допомогою перетягування миші. Натиснути ліву клавішу миші на початку фрагменту, що потрібно виділити і протягнути її до кінця даного фрагменту не відпускаючи.
  2. Клацнути лівою кнопкою миші на початку фрагменту, що треба виділити, натиснути клавішу Shift та не відпускаючи її клацнути лівою клавішею миші в кінці даного фрагменту.

Для копіювання або переміщення виділеного фрагменту тексту використовується контекстне меню і в ньому обираються відповідні команди або використавши певні комбінації клавіш.

  • Для копіювання фрагменту тексту використовуємо комбінацію клавіш Ctrl + C.
  • Для вирізання фрагменту тексту використовуємо комбінацію клавіш Ctrl + X.

Після копіювання або вирізання фрагмент тексту поміщається до Буфера обміну.

Для того щоб переглянути вміст буфера обміну потрібно натиснути кнопку в нижньому правому куті групи інструментів Буфер обміну вкладки Основне.

Microsoft Word 2016 підтримує одночасне використання до 24 фрагментів тексту в Буфері обміну.

До буфера обміну поміщаються скопійовані фрагменти не лише з Microsoft Word 2016, а й з інших програм або інтернет браузера.

Для того щоб вставити даний фрагмент тексту потрібно поставити курсор в потрібне нам місце вставлення та натиснути на даний фрагмент в списку фрагментів Буфера обміну, або скористатися контекстним меню та обрати команду Вставити текст чи скористатися комбінацією клавіш Ctrl + V.

Перевірка правопису документу.

Дуже часто при наборі тексту ми допускаємо помилки. Якщо в слові буде допущена помилка то воно буде підкреслене червоною хвилястою лінією. Якщо ж в реченні будуть допущені помилки з розділовими знаками, то дане речення або його частина буде підкреслене зеленою хвилястою лінією.

Я раджу виконувати перевірку правопису вже після того як ви набрали весь потрібний текст, а не безпосередньо в процесі набору. Розглянемо алгоритм перевірки правопису.

 

  1. Спочатку нам потрібно перевірити чи не збилася при наборі тексту мова автоматичної перевірки правопису (це може досить часто траплятися, коли ми в тексті використовуємо декілька мов). Для цього потрібно перейти в вкладку Рецензування та в групі інструментів Мова обрати інструмент Вибір мови перевірки. Якщо в вікні, що відкрилося мова автоматичної перевірки виставлена невірно, то змінюєте на потрібну вам та натискаєте кнопку ОК.
  2. Якщо після цього залишаються слова підкреслені червоною хвилястою лінією, то виконуємо більш детальну перевірку правопису. Для цього на підкресленому слові викликаємо контекстне меню і переглядаємо запропоновані варіанти:
  • обрати один з варіантів запропонованих словником Microsoft Word 2016, якщо він є вірним;
  • якщо ви впевнені, що ваш варіант слова повністю вірний, то додайте його до словника Microsoft Word 2016 і наступного разу дане слово вже не буде позначатися як помилкове (це досить часто трапляється для української мови);
  • пропустити дане слово (не рекомендую даний варіант, виправте помилку або додайте до словника);

Даний процес можна автоматизувати скориставшись інструментом Правопис і граматика групи інструментів Правопис на вкладці рецензування або натиснути клавішу F7, що запустить той самий процес перевірки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введення та редагування тексту Word 2016
Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте свою згоду на роботу з цими файлами.
Політика конфіденційності