
Календарно-тематичне планування уроків інформатики (профільний рівень) для 10 класу
9 Вересня, 2018
Інформаційні системи як важливі складники й ознаки сучасного суспільства. Урок 2 (Інформатика 10-11 клас)
1 Грудня, 2018Урок 1
10 клас за новою програмою 2018
Тема: Інформація, повідомлення, дані, інформаційні процеси
Мета :
- навчальна: сформувати поняття інформація, повідомлення, дані, інформаційні процеси;
- розвиваюча: розвивати інформаційну культуру, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати, міркувати;
- виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 10 КЛАС” Морзе Н.В., Берна О.В., Вембер В.П.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
(Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 10 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2018 www.orioncentr.com.ua, inf7-m.blogspot.com) 10 клас»)
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
- Привітання із класом
- Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Ознайомлення з правилами техніки безпеки
- Не можна заходити в комп’ютерний клас без дозволу вчителя.
- Не можна розпочинати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя.
- На комп’ютерному столі не повинно бути зайвих речей.
- Сидіти потрібно рівно, спираючись на спинку стільця, ноги мають бути на підлозі або на спеціальній підставці.
- Відстань від очей до екрана монітора – 50 см.
- Руки мають бути чистими і сухими.
- Не можна торкатися кнопок і клавіш, призначення яких тобі невідоме.
- Не можна торкатися дротів і задніх стінок монітора та системного блока.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Пригадай:
- Як людина використовує органи чуття?
- Сучасні пристрої, які люди використовують для роботи з даними.
- Що таке інформаційна модель і в яких середовищах її можна створювати?
IV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор)
- Яка природа повідомлень (слайд 14)
- Що таке інформація (слайд 15)
- Якими бувають інформаційні повідомлення (слайд 16)
- Що означає – отримати інформацію про об’єкт, процес або явище (слайд 17-18)
- Які процеси називають інформаційними (слайд 19)
V. Формування практичних умінь і навичок
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
Завдання 1. Повідомлення (слайд 20)
Доповніть таблицю, що збережена в текстовому документі Повідомлення у папці Інформаційні технології на спільному ресурсі, прикладами повідомлень та формою їх подання за зразком, поданим у таблиці 1.1.
Завдання на с. 9 підручника
Завдання 2. Дані та професії (слайд 21)
Створіть карту знань про отримання даних про різні об’єкти, процеси чи явища людьми різних професій.
Завдання на с. 10-11 підручника
Завдання 3. Пристрої та інформаційні процеси (слайд 22)
Наведіть приклади різних пристроїв, які можна використати для здійснення інформаційних процесів, наведених у таблиці Процеси та пристрої.
Завдання на с. 12 підручника
Завдання 1. Працюємо в парах (слайди 23)
Які інформаційні процеси можуть здійснювати власники сучасних мобільних телефонів? Порівняйте в парі складені списки.
Завдання на с.13 підручника
Завдання 2. Працюємо в парах (слайди 23)
Як людина відрізняє один об’єкт від іншого? Наведіть приклади. Виберіть для кожного об’єкта характеристики: ім’я, властивості, дії, середовище. Побудуйте інформаційну модель об’єкта у вигляді таблиці та за допомогою карти знань. Обговоріть у парах.
Завдання на с.13 підручника
Завдання 7. Працюємо самостійно (слайд 24)
Розгляньте відео за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=3B7zbekaO4I
Поміркуйте, яким чином отримують інформацію роботи, які представлені на виставці та з якими вони працюють. Знайдіть в Інтернеті підтвердження своїх припущень.
Завдання на с.13 підручника
VI. Підсумок уроку
Обговорюємо
- Як людина отримує повідомлення?
- Чи можна одні і ті самі повідомлення передавати за допомогою різних сигналів?
- Чи можна повідомлення передавати за допомогою технічних пристроїв?
- Коли повідомлення можуть перетворитись на інформацію?
- Що таке процес і якими є інформаційні процеси?
Рефлексія
- Що нового сьогодні дізналися?
- Чого навчилися?
- Що сподобалось на уроці, а що ні?
- Чи виникали труднощі?
VII. Домашнє завдання
Опрацювати параграф підручника п.1