Аналіз даних, поданих на діаграмі. Урок 12 (Інформатика 7 клас)

4 Вересня, 2018
Практична робота №3 «Уведення, редагування та форматування даних у середовищі табличного процесора». Урок 11 (7 клас)
Практична робота №3 Уведення, редагування та форматування даних у середовищі табличного процесора. Урок 11 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 2018
Практична робота №4 «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі». Урок 13 (7 клас)
Практична робота №4 Створення діаграм. Урок 13 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 2018
Практична робота №3 «Уведення, редагування та форматування даних у середовищі табличного процесора». Урок 11 (7 клас)
Практична робота №3 Уведення, редагування та форматування даних у середовищі табличного процесора. Урок 11 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 2018
Практична робота №4 «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі». Урок 13 (7 клас)
Практична робота №4 Створення діаграм. Урок 13 (Інформатика 7 клас)
4 Вересня, 2018

7 клас за новою програмою 2016 року для дітей які вивчали інформатику в 2-4 класах

Тема: Аналіз даних, поданих на діаграмі. Опрацювання числових даних за алгоритмом

Мета:

  • навчальна: навчити учнів використовувати діаграми в електронних таблицях;
  • розвиваюча: розвиток логічного мислення, креативності; уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;
  • виховна: виховувати охайність уважність, інформаційну культуру.

Аналіз даних, поданих на діаграмі. Опрацювання числових даних за алгоритмом. Урок 12 (7 клас)Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника “ІНФОРМАТИКА 7 КЛАС” Морзе Н.В. та ін..

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас»)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Опитування (слайд 4):

  1. У чому полягає різниця між форматом даних і форматуванням клітинок?
  2. Які формати даних належать до числових? Як змінити формат подання даних?
  3. Чи є різниця між форматуванням усієї таблиці і окремих клітинок?
  4. Які параметри можна застосувати до форматування клітинок чи діапазону клітинок? Які інструменти можна використати для зміни параметрів?
  5. У яких випадках є потреба об’єднувати клітинки а у яких достатньо застосувати перенесення по словах?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор та мережа Інтернет)

  1. Як наочно подати числові дані за допомогою діаграм? (слайд 5-7)
  2. Аналіз даних за допомогою діаграм (слайд 8)
  3. З яких об’єктів складається діаграма? (слайд 9)
  4. Як створити діаграму в середовищі табличного процесора? (слайд 10-11)
  5. Як налаштувати властивості об’єктів діаграми? (слайд 12)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання 1. Працюємо у парах (слайд 13)

Проаналізуйте, діаграми яких типів використовуються у ваших підручниках з географії, історії, біології. Проаналізуйте та обговоріть у парах, для відображення яких даних використовуються в підручниках діаграми

Завдання 2. Мобільні телефони (слайди 14)

Зміни назву секторної діаграми Телефони, що зберігається у файлі Продаж.xlsx, задай розмір символів назви – 16. Зміни місце розташування легенди.

Хід роботи с. 187-189 підручника

Завдання 3. Продаж телефонів (слайди 15)

Побудуй стовпчасту діаграму для даних, що містяться в таблиці Продаж.xlsx, для порівняння кількості проданих мобільних телефонів у 2013 та 2014 роках

Хід роботи с.189-190 підручника

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 16)

  1. Для чого використовуються діаграми?
  2. Що необхідно для створення діаграми?
  3. Що відображається на легенді діаграми?
  4. Які дії можна виконувати з діаграмою після її побудови?
  5. Як змінювати зовнішній вигляд діаграми?

Рефлексія (слайд 17-20)

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 21)

Опрацювати параграф підручника п.25

Шановні колеги, не забувайте, що ви не маєте права на розповсюдження або використання в комерційних цілях даних розробок уроків та презентацій

Завантажити конспект Завантажити презентацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Аналіз даних, поданих на діаграмі. Урок 12 (Інформатика 7 клас)
Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте свою згоду на роботу з цими файлами.
Політика конфіденційності