Електронна скринька та електронне листування. Урок 1 (Інформатика 7 клас)
3 Вересня, 2018Використання адресної книжки та списків розсилання. Урок 3 (Інформатика 7 клас)
3 Вересня, 20187 клас за новою програмою 2016 року для дітей які вивчали інформатику в 2-4 класах
Тема: Надсилання, отримання, перенаправлення повідомлень. Вкладання файлів.
Мета:
- навчальна: сформувати в учнів навики роботи з електронною скринькою, створенням, надсиланням та перенаправленням електронних листів;
- розвиваюча: розвивати в учнів логічне та творче мислення, науковий світогляд на основі знань про глобальну мережу Інтернет;
- виховна: виховувати охайність уважність, інформаційну культуру.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, роздатковий матеріал, презентація уроку.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас»)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
- Привітання із класом (слайд 1)
- Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Обговорення (слайд 4):
- Яке призначення має електронна пошта?
- Що спільного і відмінного між звичайною поштою й електронною?
- Які переваги та недоліки має електронна пошта в порівнянні зі звичайною поштою?
- Скільки електронних поштових скриньок може мати користувач?
- Як записується адреса електронної пошти? Наведи приклади.
- У чому полягає сутність реєстрації користувача на поштовому сервері?
Практичне завдання (слайд 5):
Один з учнів демонструє на головному комп’ютері (до якого підключено проектор) як зайти на поштову скриньку створену на попередньому уроці за допомогою поштового сервісу ukr.net
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор та мережа Інтернет)
- Як працювати з електронною скринькою? (слайд 6)
- Як створити та надіслати електронного листа? (слайд 7)
- Які дії можна виконувати з отриманими листами? (слайд 8-11)
IV. Формування практичних умінь і навичок
Працюємо з комп’ютером (роздатковий матеріал та слайди 12-13)
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
Хід роботи
- Клас ділиться на дві групи по 4-6 чоловік (в залежності від наповнення класу) на чолі з капітанами.
- Вчитель роздає учасникам команд текс поділений на 3-5 фрагментів відповідно.
- Кожен учень команди надсилає електронного листа зі своїм фрагментом в тексті повідомлення на електронну адресу капітана (повідомляється капітаном).
- Завдання капітана поєднати фрагменти тексту за допомогою текстового редактора Word2010 та надіслати вчителю на електронну пошту
- Команда яка швидше надішле текст оголошується переможцем змагання (враховується також правильність надісланого документу)
V. Підсумок уроку
Фронтальне опитування (слайд 14)
- З якою метою вкладають файли до електронних листів?
- Як вкласти до електронного листа файл, який збережено на носії даних вашого комп’ютера?
- Як видалити з електронного листа помилково вкладений файл?
- Як зберегти на носії даних файл, укладений до електронного листа?
- Як відповісти на отриманого листа?
- Як переслати отриманого листа іншому адресату?
Рефлексія (слайд 15-18)
Напишіть свої враження (за бажанням) від проведеного уроку на електронну пошту вчителя
(що сподобалося, що ні, ваші побажання на наступні уроки)
VI. Домашнє завдання (слайд 19)
Опрацювати параграф підручника п. 2 с. 13-15