Надсилання, отримання, перенаправлення повідомлень. Вкладання файлів. Урок 2 (Інформатика 7 клас)

3 Вересня, 2018
Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування. Урок 1 (7 клас)
Електронна скринька та електронне листування. Урок 1 (Інформатика 7 клас)
3 Вересня, 2018
Використання адресної книжки та списків розсилання. Етикет електронного листування. Урок 3 (7 клас)
Використання адресної книжки та списків розсилання. Урок 3 (Інформатика 7 клас)
3 Вересня, 2018
Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування. Урок 1 (7 клас)
Електронна скринька та електронне листування. Урок 1 (Інформатика 7 клас)
3 Вересня, 2018
Використання адресної книжки та списків розсилання. Етикет електронного листування. Урок 3 (7 клас)
Використання адресної книжки та списків розсилання. Урок 3 (Інформатика 7 клас)
3 Вересня, 2018

7 клас за новою програмою 2016 року для дітей які вивчали інформатику в 2-4 класах

Тема: Надсилання, отримання, перенаправлення повідомлень. Вкладання файлів.

Мета:

  • навчальна: сформувати в учнів навики роботи з електронною скринькою, створенням, надсиланням та перенаправленням електронних листів;
  • розвиваюча: розвивати в учнів логічне та творче мислення, науковий світогляд на основі знань про глобальну мережу Інтернет;
  • виховна: виховувати охайність уважність, інформаційну культуру.

Надсилання, отримання, перенаправлення повідомлень. Вкладання файлів. Урок 2 (7 клас)Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, роздатковий матеріал, презентація уроку.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

(конспект уроку та презентація розроблені за підручником «Інформатика (Морзе, Барна, Вембер, Кузьмінська) 7 клас»)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

  1. Привітання із класом (слайд 1)
  2. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Обговорення (слайд 4):

  1. Яке призначення має електронна пошта?
  2. Що спільного і відмінного між звичайною поштою й електронною?
  3. Які переваги та недоліки має електронна пошта в порівнянні зі звичайною поштою?
  4. Скільки електронних поштових скриньок може мати користувач?
  5. Як записується адреса електронної пошти? Наведи приклади.
  6. У чому полягає сутність реєстрації користувача на поштовому сервері?

Практичне завдання (слайд 5):

Один з учнів демонструє на головному комп’ютері (до якого підключено проектор) як зайти на поштову скриньку створену на попередньому уроці за допомогою поштового сервісу ukr.net

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор та мережа Інтернет)

  1. Як працювати з електронною скринькою? (слайд 6)
  2. Як створити та надіслати електронного листа? (слайд 7)
  3. Які дії можна виконувати з отриманими листами? (слайд 8-11)

IV. Формування практичних умінь і навичок

Працюємо з комп’ютером (роздатковий матеріал та слайди 12-13)

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Хід роботи

  1. Клас ділиться на дві групи по 4-6 чоловік (в залежності від наповнення класу) на чолі з капітанами.
  2. Вчитель роздає учасникам команд текс поділений на 3-5 фрагментів відповідно.
  3. Кожен учень команди надсилає електронного листа зі своїм фрагментом в тексті повідомлення на електронну адресу капітана (повідомляється капітаном).
  4. Завдання капітана поєднати фрагменти тексту за допомогою текстового редактора Word2010 та надіслати вчителю на електронну пошту
  5. Команда яка швидше надішле текст оголошується переможцем змагання (враховується також правильність надісланого документу)

V. Підсумок уроку

Фронтальне опитування (слайд 14)

  1. З якою метою вкладають файли до електронних листів?
  2. Як вкласти до електронного листа файл, який збережено на носії даних вашого комп’ютера?
  3. Як видалити з електронного листа помилково вкладений файл?
  4. Як зберегти на носії даних файл, укладений до електронного листа?
  5. Як відповісти на отриманого листа?
  6. Як переслати отриманого листа іншому адресату?

Рефлексія (слайд 15-18)

Напишіть свої враження (за бажанням) від проведеного уроку на електронну пошту вчителя

(що сподобалося, що ні, ваші побажання на наступні уроки)

VI. Домашнє завдання (слайд 19)

Опрацювати параграф підручника п. 2 с. 13-15

Шановні колеги, не забувайте, що ви не маєте права на розповсюдження або використання в комерційних цілях даних розробок уроків та презентацій

Завантажити конспект Завантажити презентацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Надсилання, отримання, перенаправлення повідомлень. Вкладання файлів. Урок 2 (Інформатика 7 клас)
Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте свою згоду на роботу з цими файлами.
Політика конфіденційності